نکات پخت شیرینی خانگی

نکات پخت شیرینی خانگی

شیرینی خانگی که در دو نوع شیرینی تر و شیرینی خشک پخت می شود طرفداران بسیار دارد. عموما اکثر افراد حداقل یک بار اقدام به تهیه شیرینی خانگی نموده اند.

با توجه به اینکه امروزه تمام ابزار و مواد تشکیل دهنده کیک و شیرینی را به راحتی می توان در بازار تهیه نمود لذا تهیه شیرینی خانگی بسیار آسان شده است.

در این گفتار به نکات تهیه و پخت شیرینی های خانگی پرداخته خواهد شد.

یکی از چالش هایی که افراد برای تهیه شیرینی های خانگی با آن روبرو هستند این مهم است که مطابق با دستورالعمل های موجود در آموزش شیرینی پزی و کیک اقدام نموده اما نتیجه مطلوب نمی شود.

دلیل امر این مهم است که به نکات پخت شیرینی خانگی توجه نشده است.

در گام اول قبل از بیان نمودن نکات مربوطه باید عنوان نمود که مواد مورد نیاز در آموزش شیرینی پزی و کیک را دقیقا مطابق با دستورالعمل انتخاب نموده و تا حد امکان از جایگزین نمودن آنها جلوگیری نمایید زیرا ترکیبات مواد مختلف می تواند نتایج مختلف نیز داشته باشد.برای تهیه شیرینی خانگی به په نکاتی باید دقت نمود؟
   ۱- در پخت شیرینی خانگی و کیک دقت نمایید که در گام اول مطابق با دستورالعمل موجود در آموزش شیرینی پزی اقدام به اندازه گیری مواد اولیه نمایید.

با اطمینان می توان عنوان نمود که اندازه گیری نقش اساسی در تهیه یک شیرینی تر و یا شیرینی خشک مطلوب دارد. سعی نمایید تا از پیمانه های استاندارد و مندرج برای این مورد استفاده نمایید.

   ۲- تازه بودن مواد اولیه در شیرینی پزی بسیار مهم است. این بین بکینگ پودر جایگاه ویژه ای دارد. اگر مایل هستید که شیرینی خانگی شما دارای پف قابل قبولی باشد از بکینگ پودر تازه استفاده نمایید.

   ۳- خمیر مربوط به شیرینی تر عموما از خمیر شیرینی خشک رقیق تر است اما اگر به هر دلیلی قبل از قرار دادن کیک در فر مشاهده نمودید که خمیر مطابق با آموزش شیرینی پزی به عمل نیامده و سفت تر شده است، می توانید از شیر و یا روغن مایع استفاده نمایید.

   ۴- برای تهیه شیرینی خانگی پیشنهاد می شود که از شکر معمولی استفاده نمایید. این شکرها دارای دامنه های ریزی هستند و در انواع شیرینی خشک در زمان سرو مشخص نمی شوند.

اگر شکر دارای دانه های درشتی بود می توان با استفاده از آسیاب آن را به مدت ۳ الی ۵ ثانیه آسیاب نمود.


غلظت خمیر برای تهیه شیرینی خانگی


   ۵- شیرینی خانگی مخصوصا اگر از نوع شیرینی خشک باشد عموما زود خشک شده و آب خود را از دست می دهند.

در این حالت می توان آنها را در ظروف در بسته قرار دارد و یک فنجان آب را نیز داخل ظرف گذاشت و در نهایت به مدت چند دقیقه در فر به آنها گرما داد. با این روش شیرینی همچون روز اول تازه خواهد ماند.

   ۶- شیرینی تر به نسبت سایر انواع شیرینی ها و کیک ها دارای شیرینی بیشتری است.

در آموزش شیرینی پزی پیشنهاد می شود تا برای تهیه این نوع شیرینی از شکر قهوه ای استفاده نمود. این شکر دارای عطر و طعم دلچسبی است.

   ۷- نکته مهم دیگر که در آموزش شیرینی خانگی به آن پرداخته می شود، دمای فر است. با توجه به اینکه برند های مختلف فر در بازار دارای استانداردهای مختلفی هستند لذا میزان گرمای فر متناسب با نوع آن به صورت تجربی به دست می آید.

لذا برای پخت شیرینی و کیک پیشنهاد می شود در دفعات اول مرتب بررسی نموده تا کیک دچار سوختگی نشود. البته از باز نمودن در فر در زمان پخت بپرهیزید.

   ۸- اگر قصد دارید تا شیرینی خانگی خود را به مدت طولانی در یخچال یا فریزر نگهداری نمایید، پیشنهاد می شود حتما از ظرف های شیشه ای استفاده نمایید زیرا در این ظرف ها پس از یخ زدایی، شیرینی آب خود را از دست نمی دهد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی‌توانید محتوای این صفحه را کپی کنید