نکات طلایی تهیه کوکی

نکات طلایی تهیه کوکی

مثل همیشه اولین نکته رعایت تمام نکات دستور پخت کوکی و استفاده از مواد ذکر شده در دستور پخت است. هر گونه دستکاری می تواند سبب خراب شدن کار شما شود.

تنظیم دمای فر هم برای کیک و هم برای کوکی بسیار مهم است و تنظیم نادرست آن می تواندکار را خراب کند. خمیر کوکی حتما باید چند دقیقه تا ساعت پیش و پس از قالب زدن داخل فریزر قرار بگیرد و سپس پخته شود تا وا نرود.

از سینی نازک استفاده نکنید، تا ته کوکی نسوزد. بکینگ پودر را به اندازه ی دستور عمل استفاده کنید و از تاثیر جوش شیرین بر رنگ غافل نشوید.

آرد و شکر را سعی کنید زیاد یا کم استفاده نکنید و پیش از پخت همه کوکی ها یک یا دو عدد از آن ها را تست کنید تا اشکالات موجود را حل کنید. اگر نمونه های تست شده سفت بودند میزان آرد یا شکر شما بیش از حد است.

اگر کوکی ها وا رفتند، امکان دارد دمای فر، میزان شکر و یا آرد شما درست نباشد. کره را به روش گفت شده در مطالب پیشین نرم کنید. خمیر را بسیار کم ورز دهید و آن را روی یک سلفون یا مخلوطی از آرد و شکر پهن کنید.

از آرد به تنهایی استفاده نکنید. در صورتی که دوست دارید کوکی سبوس دار تهیه کنید کافی به جای یک سوم آرد شیرینی پزی از ارد سبوس دار استفاده کنید.

سعی کنید ابزار مناسبی مانند اسکرپر را دم دستتان داشته باید. حتما بعد از خنک شدن کوکی ها آن ها را از سینی خارج کنید تا نشکند.دستور تهیه چند کوکی ساده

همه شما کد بانو ها به پخت انواع دسر ها علاقه مند هستید. در ادامه مطلب چند دستور ساده کوکی را برای شما آماده کرده ایم. امیدواریم دستور ها و رسپی ها را کاملا انجام دهید و یک شیرینی با کیفیت حاصل شود.

کوکی ساده شکری

برای تهیه این دسر بسیار دلچسب به ۴۵۰ گرم آرد، ۲۲۵ گرم کره نرم و بدون نمک، یک تخم مرغ کامل،۲۲۵گرم شکر و یک قاشق چایخوری وانیل احتیاج دارید.

کره نرم و شکر را به خوبی با مخلوط کن یا قاشق بزنید.پس از بدست آوردن یک مخلوط پوک تخم مرغ را اضافه کنید. در صورتی که از شربت وانیل استفاده می کنید آن را با مخلوط هم بزنید.

در غیر این صورت آن را با آرد ترکیب و پس از الک نمودن به آرامی به مخلوط اضافه کنید. مخلوط را به آرامی بزنید تا خمیر چسبنده نشود. در نهایت خمیر را چانه بزنید و نیم تا هشت ساعت در یخچال بذارید.

کمی آرد و شکر روی سینی بپاشید و با وردنه خمیر را باز کنید و قالب بزنید. اگر حس کردید در حین قالب زدن خمیر گرم شد، آن را چند ساعت داخل یخچال بگذارید و سپس یک کاغذ روغنی پهن کنید و کوکی ها رو داخل سینی با فاصله از هم چیده در دمای ۲۰۰ درجه سانتی کراد و به مدت هفت تا هشت دقیقه بپزید.کوکی شکری طرح شب یلدا


کوکی ساده شکلاتی

این دسر مختص آمریکایی شمالی و در کنار قهوه بسیار دلچسب است.

برای تهیه این دسر دلچسب به ۲۲۵گرم آرد، ۵۰ گرم آرد برنج، ۶۰ گرم پودرشکر و  ۲۵۰گرم کره نیاز دارید.

مانند دستور قبلی کره و شکر را می زنید تا حدی که پف کند. سپس آردبرنج ، آرد شیرینی پزی  و پودر کاکائو را با هم الک کرده و به آرامی به مخلوط اضافه می کنیم. مخلوط را به آرامی هم می زنیم.

در نهایت خمیر را با قاشق چانه کرده و در دستمان پهن و به سینی منتقل می کنیم. به مدت یک سوم ساعت در فر با دمای ۱۷۰ درجه خمیر را می پزیم. پس از آماده شدن کوکی می توانید آن را داخل کرم شکلات سفید بندازید و سرو کنید.کوکی شکلاتی


کوکی گردویی

این دسر خوشمزه شمالی را با چای سرو کنید و لذت ببرید.

برای تهیه ی این دسر به سه چهارم پیمانه شکر قهوه ای، یک پیمانه کره، زرده یک تخم مرغ بزرگ، نتصف قاشق چایخوری نمک و دو سوم پیمانه گردو نیاز دارید.

مانند دو شیرینی قبلی کره و شکر نرم را با همزن یا میکسر به اندازه سه دقیقه بزنید. آرد و نمک را با هم ترکیب و الک کرده، به آرامی به خمیر اضافه کنید.

مخلوط  را بسیار آرام و به مدت چند دقیقه هم بزنید. این مورد را همانند کوکی شکلاتی پهن و در دمای ۱۷۵ درجه سانتی گراد یک ربع می پزیم.کوکی گردویی


کوکی لیمویی

این دسر بسیار خوشمزه و آسان است. برای تهیه ی آن به ۶۰ گرم شکر، ۱۱۵گرم کره، ۱۷۰ گرم آرد و یک لیمو به اندازه تخم مرغ نیاز دارید.

همانند دستور پخت های قبلی کره و شکر را بزنید و پیش از افزودن آرد پوست لیمو و یک قاشق آب را به مخلوط کره و شکر بیفزایید.

همانند کوکی های پیشین آرد را افزوده و پس از پهن کردن خمیر قالب بزنید و پس از قالب زدن ده دقیقه داخل سینی پخت  که آن را با کاغذ روغنی آماده کرده اید داخل یخچال قرار دهید. خمیر را در ۱۸۰ درجه ی سانتی گراد و به مدت ۱۰ تا ۱۲ دقیقه بپزید.کوکی لیمویی


کوکی کره بادام زمینی

این دسر بسیار خوشمزه است و بر عکس سایر کوکی ها از کره ی بادام زمینی در پخت آن استفاده می شود.

برای پخت آن به دو لیوان شکر، دو لیوان کره ی بادام زمینی، دو تخم مرغ کامل،یک پنس نمک ،دو قاشق چایخوری بکینگ پودر و یک قاشق چایخوری وانیل نیاز دارید.

طرز تهیه آن دقیقا منطبق با کوکی ساده می باشد. برای پخت آن ۸-۱۰ دقیقه خمیر را در دمای ۱۷۵ درجه سانتی گراد بپزید.کوکی کره بادام زمینی


کوکی فندقی

شما با استفاده از بیشتر مغذها می توانید این دسر را تهیه کنید.

برای پخت این کوکی به ۱۲۵ گرم فندوق برشته شده و آسیاب شده،  ۲۵۰ گرم شکر، یک پنس دارچین، یک تخم مرغ کامل، ۳۰۰ گرم آرد و۱۲۵ تا۲۵۰ سی سی شیر نیاز دارید.

تمام مواد به جز شیر را همانند کوکی گردویی ترکیب کرده و شیر را برای تنظیم حالت خمیری مخلوط کم کم اضافه کنید. ما مخلوطی با غلظت مایه کوفته می خواهیم.

مخلوط را با دست مانند کتلت پهن و داخل طبقه وسط فر با دمای ۱۹۰ درجه تا طلایی شدن دور کوکی ها بپزید.کوکی فندقی


درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی‌توانید محتوای این صفحه را کپی کنید