نکات استفاده از فر برای تهیه شیرینی خانگی

نکات استفاده از فر برای تهیه شیرینی خانگی

شیرینی خانگی و تهیه آن در منزل از جمله اقدامات سرگرم کننده در هر خانواده محسوب می شود. این بین افراد با آنکه تلاش خود را دارند تا کیک و یا شیرینی خوبی تهیه نمایند، اما نتیجه عکس مشاهده میکنند. 

این بین استفاده از فر برای تهیه شیرینی اصولی دارد که در زیر به آن پرداخته می شود.

اهمیت پختن کیک و یا شیرینی خشک بر هیچ شخصی پوشیده نمی باشد.

اگر تمام مراحل آماده سازی دقیقا مطابق با دستورالعمل آموزش شیرینی پزی انجام شود، اما پروسه پخت تکمیل نشود، موجب می گردد تا شیرینی خانگی شما نپخته و در آن مواد اولیه به صورت خمیر باقی بماند.

با توجه به اینکه فرهای مختلفی در بازار وجود دارند و هر کدام استاندارد دمایی متفاوتی دارند اما اصول کار با فر تمام انواع آنها برای تهیه شیرینی خانگی مطلوب تقریبا یکسان می باشد.

قبل از اینکه در خصوص نکات پخت شیرینی خانگی و یا کیک در فر توضیح داده شود لازم است تا همیشه یک جدول از دماهای سانتیگراد و فارنهایت داشته باشید تا در مواقع لزوم بتوانید این دو دمای پر کاربرد را به یکدیگر تبدیل نمایید.برای تهیه شیرینی خانگی و یا کیک به چه نکاتی باید دقت نمود؟

   ۱-  به صورت یک قانون کلی جهت پخت انواع شیرینی خشک و یا شیرینی تر در نظر داشته باشید که شیرینی خانگی که در حجم بالا پخته می شود، نیاز به دمای ملایم و متوسطی دارد.

لذا برای این سری از شیرینی ها لازم است زمان بیشتری به نسبت آنچه که در دستور آموزش شیرینی پزی عنوان شده است، زمان سپری گردد.

   ۲- شیرینی های خشک که به صورت دانه ای پخته می شوند و زرده و سفیده تخم مرغ با هم زده می شوند، از جمله شیرینی خانگی محسوب می شوند که پخت آنها نیاز به زمان بالایی ندارد.

باید در نظر داشت که دمای فر در این حالت نباید زیاد باشد. دمای فر بالا باعث می شود تا سطح بیرون کیک و یا شیرینی خانگی تغییر رنگ دهد اما درون کیک به صورت خمیر باقی بماند.   ۳- اگر در زمان تهیه شیرینی خانگی به جدول تبدیل درجه فارنهایت به سانتیگراد و برعکس دسترسی نداشتید، می توانید درجه فارنهایت را تقسیم بر دو نمایید تا درجه سانتی گراد به دست آید. البته این فرمول تقریبی است و درجه دقیق را نشان نمی دهد.

   ۴- قبل از پخت انواع شیرینی خشک و یا شیرینی خانگی بهتر است تا فر خود را به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه گرم نمایید.

پس از پخت کیک نیز برای اینکه پف کیک شما از بین نرود، بهتر است تا به مدت ۳۰ دقیقه اجازه دهید تا کیک در درون فر با در بسته خنک شود.

   ۵- در دستورالعمل های آموزش شیرینی پزی معمولا برای کیک ها و شیرینی تر از درجه ۱۸۰ درجه سانتی گراد و برای شیرینی خشک از درجه ۱۴۰-۱۶۰ درجه سانتی گراد استفاده می شود.

   ۶- در تهیه شیرینی خانگی مخصوصا اگر از فرهای گازی استفاده می نمایید در ظرف کیک خود ابتدا کاغذ روغنی قرار دهید.

با توجه به اینکه گرمای این فرها به صورت عمده از پایین می باشد لذا منجر به چسبیدن کیک به ظرف و گاها سوختن سطح زیرین کیک خواهد شد.

   ۷- سعی نمایید تا برای تهیه شیرینی خانگی حتما مطابق با دستورالعمل آموزش شیرینی پزی اقدام به تنظیم زمان مورد نیاز برای پخت نمایید. برای این مورد می توانید از تایمر فر و یا گاز خود استفاده نمایید.

در نظر داشته باشید که با توجه به استاندارد نبودن دمای فرهای مختلف، لازم است تا در پروسه پخت کیک و یا شیرینی خشک بارها آن را بررسی نموده و نسبت به تغییر رنگ و پخت آن آگاه شوید

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی‌توانید محتوای این صفحه را کپی کنید