طرز تهیه کیک پسته

طرز تهیه کیک پسته

طرز تهیه کیک پسته بسیار آسان بوده و می توان از آن در هر نوع مناسبتی استفاده نمود. این کیک به عنوان شیرینی خانگی دارای طرفداران بسیاری است.

می توان از این شیرینی خشک به عنوان کیک های مناسبتی نیز استفاده نمود و هر گونه تزئینی انجام داد. گروهی از افراد به عنوان منبع کسب درآمد بر روی آموزش شیرینی پزی برنامه ریزی می نمایند،

در این راستا کیک پسته حتما در آموزش های آنان قرار دارد. این کیک می توان به مدت ۲ الی ۳ روز در یخچال نگهداری شود.

مواد اولیه در طرز تهیه کیک پسته ای:

  • پسته آسیاب شده: ۱ لیوان فرانسوی
  • شکر: نصف لیوان فرانسوی
  • روغن: نصف لیوان فرانسوی
  • تخم مرغ: ۲ عدد متوسط
  • وانیل: نصف قاشق مربا خوری
  • ماست: ۱ و نیم لیوان فرانسوی
  • آرد: ۲ لیوان فرانسوی
  • بکینگ پودر: ۱ قاشق مربا خوری


آموزش پخت کیک پسته ای:

در مرحله اول از طرز تهیه کیک پسته لازم است تا شکر و روغن را به خوبی با یکدیگر به وسیله دور تند همزن مخلوط نمایید. این کار را تا جایی که شکر به خوبی در مواد حل شود ادامه دهید.

سپس می توانید تخم مرغ ها را به صورت مجزا و دانه به دانه به مخلوط قبلی اضافه نموده و به ازای هر تخم مرغ ۳ دقیقه موارد را با همزن مخلوط کنید.

در گام بعدی از طرز تهیه کیک پسته نوبت به اضافه نمودن ماست و وانیل می باشد. پس از آنکه ماست در مخلوط قبلی به خوبی هم زده شد، می توانید پسته را به آنان اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید.

در ادامه طرز تهیه این کیک، همچون انواع شیرینی تر و شیرینی خشک، آرد و بکینگ پودر را الک کنید و به مواد خود در سه مرحله اضافه نمایید.

برای همزدن مواد در این مرحله سعی کنید تا از کاردک استفاده نمایید. سرعت هم زدن مواد شما نباید زیاد باشد. از طرف دیگر لازم است تا در یک راستا مواد را هم بزنید.

در دستور طرز تهیه کیک پسته ای نیاز به ظرف کمربندی با قطر ۲۴ سانتی متر می باشد. لذا کف ظرف خود را ابتدا چرب نموده و سپس آرد پاشی نمایید. فر را از قبل بر روی دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد تنظیم نمایید تا گرم شود.

سپس مواد را به ظرف مد نظر خود انتقال داده و به فر منتقل کنید. این کیک برای پخت به زمانی در حدود ۳۵ الی ۴۰ دقیقه نیاز دارد. برای تزیین کیک مذکور می توانید از خامه زده شده و یا پودر پسته نیز استفاده نمایید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی‌توانید محتوای این صفحه را کپی کنید