طرز تهیه کیک پرتقالی به همراه هویج

طرز تهیه کیک پرتقالی به همراه هویج

طرز تهیه کیک پرتقالی یکی از مواردی است که در آموزش شیرینی پزی طرفداران بسیاری دارد. این کیک را می توان در طبقه شیرینی خشک قرار داد.

با توجه به اینکه ماندگاری کیک مذکور زیاد است، می توان آن را در منزل به عنوان شیرینی خانگی تهیه نمود و به مدت ۱ الی ۲ روز در یخچال نگهداری کرد.
خاطر نشان می شود که تولید شیرینی خشک و یا شیرینی تر حاشیه سود خوبی دارد و امروزه به عنوان منبع کسب درآمد می توان بر روی آن سرمایه گذاری نمود.

مواد اولیه در طرز تهیه کیک پرتقالی به همراه هویج:

   • تخم مرغ: ۳ عدد متوسط
   • شکر: ۱ لیوان فرانسوی
   • هویج: ۲ هدد متوسط
   • آب پرتقال: ۱ فنجان
   • پوست پرتقال: نصف قاشق غذا خوری
   • آرد شیرینی پزی: ۲ لیوان
   • بکینگ پودر: ۱ قاشق مرباخوری
   • روغن: سه چهارم لیوان فرانسویآموزش پخت کیک پرتقالی:

در طرز پخت این کیک خوشمزه لازم است ابتدا تخم مرغ ها و شکر را به وسیله همزن به مدت ۸ الی ۹ دقیقه به خوبی مخلوط نمایید تا مخلوط کرم رنگ و کش داری به دست آید.

سپس در ظرفی جداگانه هویج ها را رنده نموده و به وسیله روغن، پوره نمایید.

در مرحله دوم از طرز تهیه این شیرینی خشک می توانید آب پرتقال، پوست پرتقال و پوره به دست آمده را به مخلوط تخم مرغ و شکر اضافه نمایید.

در نظر داشته باشید که در این طرز تهیه لازم نیست تا زرده و سفیده تخم مرغ را جدا نمایید، بلکه در ابتدا آنها را به مدت طولانی تر از حالت معمول با همزن مخلوط کنید.

در گام سوم از طرز تهیه کیک پرتقالی لازم است تا آرد و بکینگ پودر را مخلوط نموده و سه بار الک نمود. سپس به صورت مرحله به مرحله به مواد قبلی خود اضافه کرده و با کاردک مخلوط نمایید. در نظر داشته باشید که حرکت دورانی دست شما برای مخلوط نمودن مواد می بایست در یک سو باشد.

در مرحله بعدی از طرز تهیه این شیرینی خانگی، قالب مد نظر خود را چرب نموده و کف آن را آرد پاشی نمایید تا مواد کیک به آن نچسبد. سپس مواد یک دست قبلی را در قالب ریخته و به مدت ۲۵ الی ۳۵ دقیقه ( با توجه به نوع فر می تواند متفاوت باشد) در فر با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار دهید.

چنانچه مایل باشید در طرز تهیه این کیک می توانید گردو یا کشمش نیز اضافه کنید و پس از مخلوط نمودن با آرد، آن را به سایر موارد بیفزایید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی‌توانید محتوای این صفحه را کپی کنید