طرز تهیه کیک نارگیلی

طرز تهیه کیک نارگیلی

طرز تهیه کیک و آموزش پخت شیرینی امروزه در فضاهای مجازی بسیار گسترده می باشد. در همین راستا بسیاری از مشاغل خانگی به سمت تهیه شیرینی خانگی و فروش آنها روی آورده اند تا یک منبع خوب برای کسب درآمد باشد.

در این آموزش طرز تهیه کیک نارگیلی که در زمره شیرینی تر قرار می گیرد، عنوان شده است.

مواد اولیه در راستای طرز تهیه کیک نارگیلی:

  • آرد: ۳ لیوان فرانسوی
  • بکینگ پودر: ۱ قاشق غذاخوری
  • کره: ۲۰۰ گرم
  • شکر: یک و نیم لیوان فرانسوی
  • اسانس وانیل: ۳ قطره
  • شیر نارگیل: یک لیوان فرانسوی
  • سفیده تخم مرغ: ۵ عدد


طرز تهیه کیک نارگیلی:

قبل از آغاز مراحل طرز تهیه کیک نارگیلی همچون سایر دستورالعمل عای آموزش شیرینی پزی شیرینی تر و یا شیرینی خشک لازم است عنوان شود که حتما فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد نمایید.

همچنین مواد خشک خود از جمله آرد را الک نمایید. در ادامه لازم است تا مواد یخچالی را از یخچال خارج نموده تا به دمای محیط برسد.

در گام اول از طرز تهیه کیک نارگیلی لازم است تا کره ای که به دمای محیط رسیده است را به نصف شکر و به وسیله دور تند همزن مخلوط نمایید.

هر زمان که مخلوط شما یک دست و کرم رنگ شد می توانید شیر نارگیل و آرد خود را طی چند مرحله به مواد قبلی اضافه نموده و در حدود ۵ دقیقه با همزن مخلوط نمایید.

در گام دوم از طرز تهیه کیک نارگیلی بکینگ پودر و وانیل را به مواد اضافه نموده و مخلوط نمایید. سپس در ظرف دیگر، سفیده تخم مرغ و باقی شکر را به وسیله دور تند همزن مخلوط نمایید.

در نظر داشته باشید در این مرحله تیغه های دستگاه همزن می بایست خشک باشند. پس از اینکه سفیده ها به خوبی فرم گرفت، نوبت به اضافه نمودن اسانس وانیل است.

در گام بعدی از طرز تهیه کیک نارگیلی لازم است تا سفیده فرم گرفته را به مواد قبلی خود اضافه نموده و با لیسک مخلوط نمایید.

پس از مخلوط نمودن تمام مواد با یکدیگر می توانید آن را درون فر گرم شده خود به مدت ۳۰ الی ۴۰ دقیقه قرار دهید تا عملیات پخت به اتمام برسد.

پس از اتمام پروسه پخت اجازه دهید تا کیک شما خنک شده و سپس آن را از فر خارج نمایید.

برای تزیین کیک نارگیلی می توانید از پودر کاکائو یا پودر قند استفاده نمایید. در طرز تهیه کیک نارگیلی پیشنهاد می شود از قالب های لبه دار بهره ببرید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی‌توانید محتوای این صفحه را کپی کنید