طرز تهیه کیک موز کره ای

طرز تهیه کیک موز کره ای

طرز تهیه شیرینی ها و کیک امروزه در فضاهای مجازی بسیار است.

افراد زیادی برای تهیه شیرینی خانگی از این دستورالعمل ها و آموزش پخت ها استفاده می نمایند تا شیرینی تر و یا شیرینی خشک را در منزل تهیه نمایند و به عنوان یک منبع کسب درآمد از آن استفاده کنند.

شاید در نگاه اول طرز تهیه شیرینی خشک و یا شیرینی تر آسان باشد، اما آموزش پخت آنها با نکاتی همراه است که عدم توجه به آنها بر روی نتیجه و طعم و مزه شیرینی خانگی تاثیر می گذارد.

در این آموزش طرز تهیه کیک موز کره ای به همراه نکات آن عنوان می شود.

در آموزش پخت این شیرینی خانگی به مواد زیر نیاز می باشد:

  1. موز: سه عدد
  2. شکر : سه چهارم پیمانه
  3. گره : ۱۰۰ گرم
  4. تخم مرغ : دو عدد
  5. آرد : یک و نیم پیمانه
  6. جوش شیرین : یک سوم قاشق چایخوری
  7. نمک : 
  8. یک سوم قاشق چایخوری


طرز تهیه کیک موز کره ای:

قبل از اینکه مراحل طرز تهیه این شیرینی خشک آموزش داده شود، باید در نظر داشته باشید که همانند سایر کیکها و یا شیرینی خانگی لازم است تا فر را از قبل گرم نموده و همچنین مواد یخچالی را بیرون گذاشته تا به دمای محیط برسد.

در طرز تهیه این شیرینی خانگی در ابتدا آرد، نمک و جوش شیرین را از قبل الک نمایید. سپس کره را از یخچال خارج نموده و اجازه دهید تا به دمای محیط برسد.

در مرحله اول، کره را به همراه شکر به خوبی مخلوط نمایید تا کشدار و کرم رنگ شود. سپس تخم مرغ ها را دانه به دانه به مواد اضافه نمایید و به ازای هر تخم مرغ یک دقیقه مخلوط را هم بزنید.

در طرز تهیه این شیرینی خانگی عنوان شده است که موزها را با پشت چنگال خرد و له نمایید. در نظر داشته باشید که برای این شیرینی خشک لازم نیست تا موزها کاملا له شود.

در مرحله بعد از آموزش شیرینی پزی خانگی می بایست تا موزها را به مخلوط قبلی اضافه نمایید.

به عنوان آخرین مرحله در طرز تهیه کیک موز کره ای، می بایست آردها را در سه مرحله به مواد قبلی اضافه نموده و خوب مخلوط نمایید.

در مرحله آخر، کف ظرف مورد نظر را چرب نموده و آرد پاشی نمایید، سپس مواد کیک را درون قالب ریخته و در فر با دمای ۱۷۰ درجه سانتی گراد به مدت ۲۵ الی ۳۰ دقیقه قرار دهید تا سطح خارجی کیک طلایی شود.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی‌توانید محتوای این صفحه را کپی کنید