طرز تهیه کیک دو رنگ

طرز تهیه کیک دو رنگ

طرز تهیه کیک دو رنگ یکی از پرکاربرد ترین دستورات آموزش شیرینی پزی است. پس از کیک اسفنجی ساده می توان از آن به عنوان یک شیرینی خانگی راحت نام برد.

با توجه به اینکه این کیک در دسته شیرینی خشک قرار می گیرد اما مشاهده شده که بین آن را با خامه زده شده نیز گاها پر می نمایند و به عنوان شیرینی تر نیز استفاده می کنند.

با توجه به آسان بودن طرز تهیه آن، می تواند یک منبع کسب درآمد خوب برای مشاغل خانگی باشد.

مواد اولیه در طرز تهیه کیک دو رنگ:

  • تخم مرغ: ۲ عدد متوسط
  • شکر: نصف لیوان فرانسوی
  • روغن: ¼ لیوان فرانسوی
  • وانیل: نصف قاشق چای خوری
  • بکینگ پودر: نصف قاشق چای خوری
  • پودر کاکائو: ۲ قاشق غذاخوری
  • یر: نصف لیوان فرانسوی
  • آرد: ۱ لیوان فرانسوی


آموزش پخت کیک دو رنگ:

در گام اول از طرز تهیه کیک دو رنگ لازم است تا تخم مرغ ها را به همراه شکر و وانیل به خوبی در حدود ۵ دقیقه به وسیله همزن مخلوط نمایید تا مواد کش دار و کرم رنگ شوند.

سپس می توان ماست را به سایر مواد اضافه کرد و در حدود ۴ دقیقه با دور تند همزن، مخلوط نمود.

برای بخش دوم از طرز تهیه این کیک می توانید روغن را به موارد قبلی اضافه نموده و ۱ دقیقه به هم زدن خود ادامه دهید. پس از ۱ الی ۲ دقیقه بافت مواد شما بسیار نرم خواهد شد.

در این مرحله می توانید آرد و بکینگ پودر را که از قبل سه بار الک نموده اید، طی ۲ مرحله به مواد خود اضافه کنید و با قاشق مخلوط کنید. این کار می بایست به صورت دورانی و آرام انجام شود.

در مرحله بعد از طرز تهیه کیک دو رنگ مواد خود را به دو بخش تقسیم نموده و به نیمی از آن، پودر کاکائو اضافه کنید و مخلوط نمایید.

سپس یک قالب کمربندی به قطر ۲۰ سانتی متر را به خوبی چرب نموده و آرد پاشی کنید. یک ملاقه از ترکیب کاکائو در وسط ریخته و سپس از مخلوط کرم رنگ، یک ملاقه در وسط مخلوط کاکائو بریزید. این کار را تا جایی که قالب پر شود، ادامه دهید.

در طرز تهیه این کیک به دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد نیاز می باشد تا در ۳۰-۴۰ دقیقه پروسه پخت تکمیل گردد. توجه داشته باشید که فر می بایست از قبل گرم شده و در دقایق آخر بررسی کنید که وسط کیک پخته باشد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی‌توانید محتوای این صفحه را کپی کنید