طرز تهیه کیک بادام

طرز تهیه کیک بادام

مواد لازم جهت تهیه کیک بادام

  • آرد بادام ۵/۱ پیمانه
  • تخم مرغ ۴ عدد
  • شکر ۲/۱ پیمانه
  • زست لیمو ۱ ق غ
  • پرک بادامه ۴/۱ پیمانه
  • پودر قند و اسلایس های لیمو جهت دکور


طرز تهیه کیک بادام

ابتدا فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم کنید.یک قالب ۲۲ سانتی کمربندی را با کاغذ روغنی بپوشانید. برای این کیک می بایست از قالب کمربندی استفاده کنید چراکه پرک های بادام که رویه ی کیک را تشکیل می دهند ممکن است در اثر برگرداندن کیک آسیب ببیند.

برای تهیه ی کیک ابتدا زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کنید. زرده ها را با شکر حداقل برای ۳ الی ۴ دقیقه بزنید تا کاملا پف کنند و حجیم و کشدار شود. سپس آرد بادام و زست لیمو را اضافه کنید و مخلوط کنید تا یکدست شود.

در ظرفی دیگر سفیده ها را با همزن انقدر بزنید تا به حالت استیف پیک(قله ی سخت-اصطلاحی که به سفیده ی فرم گرفته گفته می شود که وقتی ظرف حاوی سفیده را برمیگردانید سفیده از ظرف نمیریزد و حین هم زدن مانند گوله ی برف به سر همزن یا ویسک مانند قله ای سخت شکل میگیرد)برسید.همزن را کنار بگذارید.حالا سفیده ها را کم کم به خورد مواد قبلی بدهید و در آن فولد کنید(فولد کردن باعث حفظ حجم ترکیب می شود.به هیچ عنوان در این مرحله مایه کیک را هم نزنید)مواد را یکدست کنید.

در نهایت مایه کیک را داخل قالب ریخته و روی آن را با پرک بادام پر کنید.به مدت ۳۰ دقیقه در فر گرم ۱۸۰ درجه بپزید.
زمانی که تست خلال چوبی مثبت بود یعنی کیک شما حاضر است(تست خلال چوبی به اینصورت است که یک خلال یا سیخ چوبی را در مرکز کیک فرو برده و خارج میکنید اگر تمیز خارج شده بود یعنی کیک به انسجام کافی رسیده و خمیر ی نیست.

سپس کیک را خارج کرده و سرو می کنید)اجازه دهید کیک ۱۵ دقیقه در محیط بماند تا از حرارت بیافتد سپس آن را قالب جدا کنید.وقتی سطح کیک خوب خنک شد روی آن پودر قند الک کنید و با اسلایس هایی از لیمو نوش جان کنید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی‌توانید محتوای این صفحه را کپی کنید