طرز تهیه کاپ کیک هویج

طرز تهیه کاپ کیک هویج

طرز تهیه کاپ کیک هویج به همراه بادام پرک، امروزه طرفداران بسیار دارد. این شیرینی خانگی که در دسته شیرینی خشک قرار میگیرد دارای طرفداران بسیاری است.

با توجه به ماندگی و طرز تهیه آسان می توان آن را در منزل در حجم بالا تهیه نمود و به عنوان منبع درآمد بر روی آن سرمایه گذاری نمود.

مواد اولیه در راستای طرز تهیه کاپ کیک هویج:

هویج رنده شده: ۱ لیوان

شکر: ۱ لیوان

تخم مرغ: ۳ عدد

آرد: ۲ لیوان

بکینگ پودر: ۱ قاشق غذاخوری

دارچین: ۱ قاشق چایخوری

•  کره: نصف لیوان

وانیل: یک چهارم قاشق چایخوری

بادام پرک: نصف لیوان

شیر نصف لیوانطرز تهیه کاپ کیک هویج:

همانند سایر انواع دستورالعمل آموزش شیرینی پزی اعم از شیرینی تر و یا شیرینی خشک لازم است تا مواد یخچالی اعم از کره، تخم مرغ، شیر و … را بیرون از یخچال قرار دهید تا به دمای محیط برسد.

در مرحله اول از طرز تهیه و آموزش پخت این کاپ کیک لازم است تا تخم مرغ ها، شکر، وانیل و کره نرم شده را در یک ظرف با یکدیگر مخلوط نمایید تا یکدست و کرم رنگ شوند.

در این مرحله از طرز تهیه شیرینی خانگی می توانید هویج رنده شده خود را به مواد اضافه نموده و با همزن برقی به خوبی مخلوط نمایید.

در مرحله دوم از طرز تهیه کاپ کیک هویج لازم است تا مواد خشک اعم از آرد، دارچین و بکینگ پودر را الک نموده و سپس به مواد قبلی در چند مرحله اضافه نمایید.

در مرحله آخر لازم است تا شیر را نیز به مخلوط خود اضافه نموده و با همزدن به خوبی مخلوط نمایید.

در طرز تهیه این کاپ کیک همانند سایر انواع شیرینی ها لازم است تا فر خود را از قبل گرم نمایید. کاپ کیک هویج به دمایی حدود ۱۸۰ درجه سانتی گراد نیاز دارد.

عموما در طرز تهیه کاپ کیک از کپسولی های مخصوص استفاده می نمایند لذا می توانید مواد کاپ کیک را داخل کپسولی ریخته و درون فر به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه قرار دهید.

در نظر داشته باشید جهت تزیین کاپ کیک هویج پس از آنکه نیمی از کپسولی ها را با مواد پر نمودید، می توان بر روی آن بادام پرک شده قرار داده و سپس آنها را داخل فر بگذارید.پس از اتمام پروسه پخت اجازه دهید تا کاپ کیک ها درون فر خنک شده و سپس آنها را از فر خارج نمایید. این عمل موجب می شود تا پف کاپ کیک ها نخوابد

طرز تهیه کاپ کیک هویج به همراه بادام پرک، امروزه طرفداران بسیار دارد. این شیرینی خانگی که در دسته شیرینی خشک قرار میگیرد دارای طرفداران بسیاری است.

با توجه به ماندگی و طرز تهیه آسان می توان آن را در منزل در حجم بالا تهیه نمود و به عنوان منبع شیرینی درآمد بر روی آن سرمایه گذاری نمود.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی‌توانید محتوای این صفحه را کپی کنید