طرز تهیه چند شیرینی تر

طرز تهیه چند شیرینی تر

طرز تهیه چند شیرینی تر :
در مطالب پیشین چندین دسر ساده را در کنار ما تجربه کردید. اینک قصد آموزش چند مدل شیرینی تر را برای شما مخاطبین محترم داریم.

شیرینی تر یکی از محبوب ترین و اصلی ترین شیرینی ها در فرهنگ تنقلات ایرانی است. این شیرینی های خوشمزه بر عکس طعمشان روش تهیه زمان بری نسبت به سایر شیرینی ها دارد.

پس از مطالعه دقیق رسپی های این متن می توانید یک شیرینی تر فوق العاده را تجربه کنید.شیرینی ماکارون:
این شیرینی تر و فرانسوی در رنگ ها و طعم های مختلف تهیه شده و شباهت فراوانی از لحاظ ظاهری با شیرینی تر لطیفه دارد. اما ترکیبات آن متفاوت است.

برای تهیه این شیرینی تر به ۱۲۰ گرم پودر بادام پوست گرفته، دو تخم مرغ درشت، ۱۵۰ گرم پودر قند، یک پنس نمک و رنگ های خوراکی نیاز دارید.

تخم مرغ را با یک پنس نمک بزنید و در حین زدن پودر قند را به آرامی اضافه کنید تا کف کند. پودر بادام را که از پیش الک کرده اید به مخلوط اضافه و با دور کند همزن یا چنگال بزنید.

رنگ خوراکی دلخواهتان را اضافه کنید. کف دو قالب سینی را کاغذ روغنی بندازید و گوشه های آن را با خمیر ماکارون به کف ظرف بچسبانید. سپس با قیف سزر ماسوره ای ماکارون ها را بزنید.

یک ربع به ماکارون ها استراحت در دمای محیط داده سپس در فر با دمای ۱۵۰ درجه و ۲۵ دقیقه بپزید. بعد از خنک شدن ماکارون ها آن ها را از کاغذ جدا و برای مواد میانی از خامه قنادی با اسانس های مختلف استاده کنید.رولت ساده:
بازهم یک شیرینی ترخوشمزه دیگر که برای خیلی ها محبوب و دوست داشتنی است. قبل از شروع کار یک پیمانه ی دویست میلی لیتری را آماده کنید.

برای تهیه شیرینی تر رولت ۴عدد تخم مرغ ، دو سوم پیمانه شکر، دو سوم پیمانه آرد الک شده، یک قاشق چای خوری بکینگ پودر، وانیل و نمک یک پنس نیاز دارید.

دو سوم شکر را جدا و مابقی را با سفیده تخم مرغ بزنید تا کف کند. یک سوم دیگر را به مخلوط بیفزایید و این بار با دور کند بزنید تا سفت شود.

زرده را با یک سوم باقی مانده هم زده و با مخلوط ترکیب کنید. آرد و بکینگ پودر را آرام اضافه کنید و خوب بزنید مهم نیست در چه جهتی بزنید. کف سینی را کاغذ روغنی انداخته و خمیر را داخل سینی ریخته در فر به مدت یک ربع در دمای ۱۷۵ درجه می پزیم.

بعد از پخت و خنک شدن از قالب در آورده یک ربع داخل یخچال استراحت می دهیم. یک لایه خامه قنادی روی رولت مالیده و رول می کنید. در نهایت با روکش مد نظرتان رولت را تزئین کنید.نان خامه ای:
یک شیرینی تر و بسیار محبوب که روش پخت نسبتا پیچیده ولی خوشمزه ای دارد. ب

رای تهیه ی این شیرینی تر به یک قاشق چایخوری وانیل، یک‌چهارم قاشق چای‌خوری نمک، سه چهارم پیمانه آب، سه قاشق غذاخوری کره، سه چهارم پیمانه آرد، دو قاشق غذاخوری شکر و سه تخم مرغ و خامه قنادی نیاز دارید.

کره،شکر و نمک را با آب بجوشانید، آرد و وانیل را پس از جوشیدن اضافه و شعله را ببندید. خمیر را قدری بزنید که کمی سفت تر شود، ده دقیقه به خمیر در دمای محیط استراحت بدهید.

دو تخم مرغ را یکی یکی به خمیر اضافه کنید و هربار که یک تخم مرغ می شکنید مخلوط را هم بزنید. زرده و سفیده تخم مرغ سوم را حدا کنید و فقد سفیده را به مخلوط بزنید.

خمیر را داخل ماسوره ریخته و کف قالب که آماده کرده اید نایلون بزنید. نان ها را به مدت نیم ساعت در دمای ۱۹۰ درجه بپزید. داخل نان خامه ای را خامه ی قنادی پر کنید.

برای تهیه خامه قنادی خانگی کافی است، نصف قاشق وانیل،۲۵۰ گرم خامه و دو قاشق شکر را در یک ظرف سرد با همزن بزنید.تی تاپ:
برای تهیه این شیرینی تر و خوشمزه به ۴ عدد تخم مرغ، یک دوم لیوان روغن مایع، یک دوم لیوان شیر، یک و یک دوم لیوان آرد، یک قاشق چایخوری بکینگ پودر و یک لیوان شکر نیاز دارید.

تخم مرغ و وانیل را با هم زده و به آرامی شکر را اضافه کرده هم می زنیم تا پفی شود. روغن و شیر را ریخته و مخلوط می کنیم. آرد را سه قسمت کرده و هربار یک قسمت را افزوده هم می زنیم.

خمیر را نصف می کنیم. یک نصفه را داخل قالبی که با کاغذ روغنی آماده کرده ایم ریخته و در طبقه وسط فر به مدت بیست دقیقه با شعله پایین در دمای ۱۶۰ درجه می پزیم.

همین که خمیر گرفت، ترکیبی از دارچین شکر و پودر کاکائو را روی سطح آن می ریزیم. حالا قالب را به فر برگردانده، پخت را در دمای ۱۶۰ درجه با شعله بالا ادامه می دهیم تا شکر کاملا ذوب شود.

همین شکر ذوب شد قالب را خارج و باقی خمیر را می ریزیم. وقتی لایه ی بالایی طلایی شد می توانید فر را ببندید تی تاپ ما آماده است.درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی‌توانید محتوای این صفحه را کپی کنید