طرز تهیه پای سیب

طرز تهیه پای سیب

طرز تهیه پای سیب امروزه در فضاهای مجازی و اینترنت وجود دارد و افراد بسیاری از این دستورالعمل آموزش شیرینی پزی استفاده نموده و به عنوان یک شیرینی خانگی اقدام به پخت می نمایند.

پای سیب که در زمره شیرینی خشک قرار دارد دارای ماندگاری بسیاری است و می تواند گزینه خوبی برای کسب درآمد باشد. در ادامه طرز تهیه این شیرینی خانگی به همراه نکات آن شرح داده می شود.

مواد اولیه در راستای طرز تهیه پای سیب:

  • خمیر پای سیب ( یک بسته)
  • سیب: ۴ عدد
  • شکر: سه چهارم لیوان
  • کره: نصف لیوان فرانسوی
  • آرد: نصف لیوان فرانسوی


طرز تهیه پای سیب:

 قبل از آغاز آموزش پخت این شیرینی خانگی باید در نظر داشته باشید که همانند انواع کیک ها و شیرینی تر لازم است تا فر را از قبل گرم نمایید. لذا پیش از آغاز کار فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم نمایید.

در گام اول از طرز تهیه این پای سیب، پس از شستن و پوست گرفتن سیب ها لازم است تا آنها را به صورت ورقه های نازک برش بزنید.

در طرز تهیه پای سیب لازم است تا از ظرف لبه دار استفاده نموده و خمیر پای را به خوبی در آن پهن نمایید. سپس سیب های ورقه شده را در ظرف خود بچینید و بر روی آن بخشی از شکر و دارچین را مخلوط نموده و بریزید.

در گام دوم از طرز تهیه پای سیب لازم است تا کره، آرد و مابقی شکر را به وسیله غذاساز یا همزن برقی بزنید تا به خوبی مخلوط شوند. سپس می توانید آنها را بر روی سیب های چیده شده در ظرف بریزید.

در مرحله آخر از طرز تهیه پای سیب لازم است تا مواد خود را به مدت ۵۰ الی ۶۰ دقیقه درون فری که از قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم شده است، قرار دهید تا عملیات پخت به اتمام برساند.

برای تزیین پای سیب خود می توانید قبل از اینکه مواد را داخل فر قرار دهید بر روی آن بادام پرک شده قرار دهید.

در نظر داشته باشید که در طرز تهیه پای سیب همانند سایر شیرینی ها لازم است تا مواد خشک اعم از آرد و دارچین را به خوبی الک نموده و سپس از آنها در مایع کیک خود استفاده نمایید.

در دستورالعمل این شیرینی هر اندازه که سیب ها نازک تر ورقه شوند، پخت آنها بهتر خواهد بود و مزه دلنشین تری نیز خواهد داشت.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی‌توانید محتوای این صفحه را کپی کنید