طرز تهیه مافین موز به همراه شکلات

طرز تهیه مافین موز به همراه شکلات

طرز تهیه و آموزش پخت شیرینی خانگی امروزه طرفداران بسیاری را به خود جلب نموده است. مافین ها از دسته شیرینی خشکی محسوب می شوند که در انواع مهمانی ها، تولدها و … سرو می شوند.

با توجه به اینکه طرز تهیه آنها بسیار آسان است، می توان این مورد را در منزل تهیه نمود و به عنوان یک منبع کسب درآمد بر روی آن سرمایه گذاری کرد. در ادامه طرز تهیه مافین موز و شکلات ارائه شده است.

مواد اولیه در راستای طرز تهیه مافین موز و شکلات:

  1.  موز: ۲ عدد متوسط
  2. آب جوش: یک سوم لیوان فرانسوی
  3.  پودر قهوه فوری: ۱ بسته
  4. پودر کاکائو: ۳ قاشق غذاخوری
  5. تخم مرغ: ۲ عدد
  6. بکینگ پودر: ۱ قاشق چایخوری
  7. آرد: یک و نیم لیوان فرانسوی
  8. کره:۱۰۰ گرم
  9. شکر: ۱۰۰ گرم


طرز تهیه مافین موز و شکلات:

در دستورالعمل های آموزش شیرینی پزی همواره عنوان می شود که مواد خشک از قبیل آرد، پودر کاکائو و … از قبل الک شود. در آموزش پخت مافین نیز باید این نکته را رعایت نمود.

همچنین همانند سایر انواع شیرینی تر و شیرینی خشک لازم است تا فر را از قبل با دمای ۱۸۰ درجه گرم نمود و مواد یخچالی را نیز قبل از تهیه این شیرینی خانگی بیرون از یخچال قرار داد تا به دمای محیط برسد.

 در مرحله اول از طرز تهیه این مافین لازم است تا شکر را به همراه کره به وسیله همزن برقی به خوبی مخلوط نمایید.

پس از آنکه مواد یکدست شدند، می بایست تخم مرغ ها را به مواد مافین اضافه نموده و به ازای هر تخم مرغ، حدود ۲ دقیقه مواد را با همزن مخلوط نمایید.

در مرحله دوم از طرز تهیه این شیرینی خانگی لازم است تا وانیل را به مواد اضافه نموده و حدود ۱ دقیقه مخلوط نمایید. سپس پودر قهوه فوری را با ۲ قاشق آب جوش مخلوط کنید و به مواد مافین اضافه نمایید.

در مرحله سوم از طرز تهیه مافین موز می توانید مافین موز ها را پشت چنگال له نموده و مواد خود اضافه نمایید.

به عنوان آخرین گام در تهیه این شیرینی خانگی، می توانید مخلوط آرد، بکینگ پودر و پودر کاکائو را طی چند مرحله به مواد مافین اضافه نموده و در حد مخلوط شدن، هم بزنید.

اگر مواد مافین در این مرحله خیلی سفت بود می توانید کمی آب جوش اضافه نموده و سپس آنها را در کپسولی مخصوص ریخته و به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه در فر گرم شده قرار دهید تا به خوبی بپزد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی‌توانید محتوای این صفحه را کپی کنید