طرز تهیه شیرینی پفکی با طعم نارگیل

طرز تهیه شیرینی پفکی با طعم نارگیل

طرز تهیه شیرینی های پفکی که در دسته شیرینی خشک قرار می گیرند، بسیار آسان بوده و در فضای مجازی نیز وجود دارد.

این شیرینی ها با طعم های مختلف سرو می شوند اما در این آموزش آموزش پخت شیرینی پفکی نارگیلی به همراه نکات آماده سازی ان ارائه می شود.

با توجه به اینکه شیرینی خشک دارای ماندگاری بالایی است، بسیاری از مشاغل خانگی آنها را در خانه تهیه نموده و به عنوان منبع کسب درآمد بر روی آن سرمایه گذاری می نمایند.

مواد اولیه در راستای طرز تهیه شیرینی پفکی با طعم نارگیل:

  1. تخم مرغ: ۴ عدد
  2. پودر نارگیل: ۲۰۰ گرم
  3. پودر قند: ۲۵۰ گرم
  4. آب جوش : ۱ لیوان
  5. آب لیمو: ۱ قاشق چایخوری
  6. وانیل: یک چهارم قاشق چای خوری


طرز تهیه شیرینی پفکی با طعم نارگیل:

در گام اول از طرز تهیه شیرینی پفکی با طعم نارگیل همانند سایر انواع دستورالعمل های آموزش شیرینی پزی اعم از شیرینی تر و یا شیرینی خشک لازم است تا فر خود را با دمای ۱۷۰ درجه سانتی گراد گرم نمایید. 

در ابتدای آموزش این شیرینی خانگی در گام اول لازم است تا تخم مرغ ها را در ظرفی شکسته و آنها را به خوبی با همزن مخلوط نمایید.

در گام بعدی از طرز تهیه این شیرینی خشک می توانید پودر قند را به تخم مرغ ها اضافه نموده و به خوبی مخلوط نمایید تا سفت شوند.

در این مرحله نوبت به اضافه نمودن آب جوش است لذا در حدود ۱ لیوان آب گرم به مواد خود اضافه نموده و آن ها را به خوبی مخلوط نمایید.

پس از این مورد در گام بعدی از طرز تهیه شیرینی پفکی می توانید وانیل و اب لیمو را به مواد خود اضافه نموده و هم بزنید.در نظر داشته باشید که اگر مایل باشید که شیرینی های شما دارای مغز باشند می توانید پسته، بادام، گردو و یا هر مغز دیگری را به مواد اضافه نموده و مخلوط نمایید.

در گام آخر از طرز تهیه و آموزش پخت، نوبت به اضافه نمودن پودر نارگیل است. پس از آنکه تمام مواد به خوبی مخلوط شدند، می توانید آنها را با دست به اندازه یک گردو گرد نمایید و در سینی فر بچینید.

لازم است تا شیرینی های شما با فاصله چیده شوند. شیرینی پفکی نارگیلی در دمای ۱۷۰ درجه سانتی گراد به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه زمان نیاز دارد تا پخت آن تکمیل شود.

پس از اینکه پخت این شیرینی خانگی به اتمام رسید، اجازه دهید تا خنک شده و سپس آن را از فر خارج نمایید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی‌توانید محتوای این صفحه را کپی کنید