طرز تهیه سس کارامل

طرز تهیه سس کارامل

مواد لازم برای تهیه سس کارامل

  1. شکر قهوه ای ۲۰۰ گرم
  2. کره ۴ ق غ
  3. نمک ۱ ق چ
  4. خامه هاف اند هاف (Half & Half) ۲/۱ پیمانه
  5. وانیل ۱ ق چ


طرز تهیه سس کارامل

سس کارامل انواع زیادی دارد که اینجا سعی کردیم یک مدل از بهترین آن را برایتان قرار دهیم تا به عنوان سس پایه شیرینی پزی در کمد مواد اولیه تان داشته باشید.
جهت تهیه ی خامه ی هاف ان هاف (به معنی نیمی از این و نیمی از آن) به ازای ۱ پیمانه از این خامه می بایست نصف پیمانه خامه صبحانه و نصف پیمانه شیر را با یکدیگر مخلوط و یکدست کنید و سپس استفاده کنید.

برای تهیه ی سس کارامل ابتدا تمامی مواد اولیه را داخل شیرجوش ریخته و آن را روی حرارت کم بگذارید.مدام مخلوطتان را ویسک کنید تا یکدست شود.به مدت ۶ الی ۹ دقیقه اجازه دهید تا کارامل شما،به آرامی بجوشد و غلیظ شود و در این حین به هم زدن ادامه دهید چرا که در غیر اینصورت خامه فورا می سوزد و کارامل خراب میشود.دقت داشته باشید که غلظت این سس بعد از خنک شدن بیشتر خواهد شد.غلظت سس باید به نحوی باشد که وقتی با قاشق میان آن خط بیاندازید،اگر تا ۱۰ بشمارید خطتان کامل محو گردد و هنگامیکه مقداری از آن را با قاشق بردارید و در ظرف بریزید،به صورت کشدار نباشد و مثل ماست هم زده روان باشد.
اجازه دهید سس از حرارت بیافتد،به هیچ عنوان عجله نداشته باشید چراکه کار کردن با کارامل همانقدر که شیرین و جذاب است،نیاز به احتیاط دارد بنابراین مواظب باشید تا دچار سوختگی و عواقب بعدی آن نباشید.

سس را به شیشه منتقل کنید و اجازه دهید در محیط ۴ الی ۵ ساعت خنک شود و بعد به یخچال منتقل کنید.این سس به مدت ۲ هفته در ظرف دربسته و در یخچال قابل نگهداری است.

می توانید از این سس مقداری داخل ظرف بریزید و داخل مایکروفر و یا حرارت غیرمستقیم آن را روان کنید و برای روی کیک و
دسر استفاده کنید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی‌توانید محتوای این صفحه را کپی کنید