طرز تهیه رول گردویی

طرز تهیه رول گردویی

طرز تهیه اگرول یا رول های میان پر بسیار متنوع است. با توجه به اینکه رول های ذکر شده به وسیله خمیر یوفکا تهیه می شوند و طول عمر زیادی دارند، از آنها به عنوان منبع کسب درآمد در منزل استفاده می شود.

در این نوشتار آموزش پخت رول گردو به عنوان شیرینی خانگی به همراه نکات آن شرح داده می شود.

مواد اولیه در راستای تهیه رول گردو :

  • خمیر یوفکا: ۱۰ ورق
  •  شکر: ۴ قاشق غداخوری
  • دارچین: ۱ قاشق غذا خوری
  • گردو اسیاب شده: ۶ قاشق غذاخوری
  • پودر قند: نصف قاشق غذا خوری
  • کره: ۲۰ گرم
  • شیر: نصف لیوان فرانسوی


طرز تهیه رول گردو:

در دستورالعمل های آموزش شیرینی پزی تهیه رول گردو که در دسته شیرینی خشک و باقلواها قرار می گیرد، بسیار آسان است.

در گام اول از طرز تهیه این رول لازم است تا مواد میانی آن را اعم از پودر دارچین، شکر و گردو را به خوبی با یکدیگر مخلوط نمایید.

سپس در گام دوم از طرز تهیه رول گردو لازم است تا شیر و پودر قند را به خوبی با یکدیگر مخلوط نمایید. سپس کره را بر روی حرارت قرار دهید تا آب شود. در این مرحله می توانید کره را به مخلوط شیر و پودر قند اضافه نموده و به خوبی مخلوط نمایید.

در گام سوم از طرز تهیه رول گردو می بایست خمیرهای یوفکا را با دقت از یکدیگر جدا نمایید، سپس آنها را به مخلوط کره، شیر و پودر قند آغشته نمایید.

میزان شیرینی این رول به شما بستگی دارد لذا این امکان وجود دارد تا در طرز تهیه آن پودر قند را کمتر استفاده نموده و یا حذف نمایید.زمانی که خمیر یوفکا را به مخلوط خود آغشته نموده ، از وسط دو نصف نمایید سپس از مواد میانی که آماده نموده اید در وسط خمیر ریخته و آن را ابتدا لوله نموده و سپس به صورت رول حلزونی گرد نمایید.

در طرز تهیه رول گردو اگر نمی خواهید تا در زمان سرخ شدن مواد داخل رول به بیرون نریزد، می توانید به وسیله خلال دندان ابتدا و انتهای رول را محکم نمایید.

در گام آخر رول های خود را داخل ماهیتابه می توانید سرخ نمایید. توجه داشته باشید که می توانید برای این شیرینی، شربت شهد مانند ایجاد نموده و پس از سرخ شدن بر روی رول بریزید تا نرم تر شود.

در این صورت رول گردویی شما مانند باقلوا و شیرینی تر خواهد شد. می توانید برای تزیین رول گردویی خود از پودر پسته نیز استفاده نمایید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی‌توانید محتوای این صفحه را کپی کنید