طرز تهیه ترایفل با طعم توت فرنگی

طرز تهیه ترایفل با طعم توت فرنگی

طرز تهیه ترایفل ممکن است برای خیلی از افراد دشوار باشد. این شیرینی خانگی خوشمزه می تواند به عنوان دسر در مهمانی ها سرو گردد.

همچنین با توجه به اینکه در طعم های متفاوتی نیز وجود دارد؛ می توان آن را در منزل تهیه نمود و به فروش رساند تا به عنوان منبع کسب درآمد باشد.

در ادامه طرز تهیه ترایفل با طعم توت فرنگی به همراه نکات آن ذکر شده است.

مواد اولیه در راستای طرز تهیه ترایفل توت فرنگی:

  • توت فرنگی: ۳۰۰ گرم
  • شکر: ۴ قاشق غذاخوری
  • شیر: ۲ لیوان
  • یسکویت : ۱ بسته
  • پودر کاسترد: ۳ قاشق غذاخوری


طرز تهیه ترایفل توت فرنگی:

در دستورالعمل آموزش شیرینی پزی ترایفل که در دسته شیرینی تر قرار می گیرد در گام اول لازم است تا کاسترد را تهیه نمایید. در همین راستا پودر کاسترد را با شیر و شکر مخلوط نمایید.

پس از آنکه پودر و شکر درون شیر حل شدند، آنها را بر روی حرارت قرار دهید تا غلیظ شوند. غلظت کاسترد می بایست به اندازه فرنی باشد.

در نظر داشته باشید که پس از اینکه کاسترد به غلظت مناسب رسید تا آماده سازی سایر مراحل لازم است تا بر روی ظرف خود را بپوشانید تا رویه نبندد.

 در مرحله دوم از طرز تهیه و آموزش پخت ترایفل لازم است تا بیسکویت و یا کیک اسفنجی خود را تکه تکه و پودر نمایید. نوع کیک و یا بیسکویت سلیقه ای می باشد و می توانید از هر نوع کیکی استفاده نمایید.

در طرز تهیه ترایفل، تزیین همانند شیرین خشک نقش اساسی دارد لذا بهتر است تا توت فرنگی ها را ورقه ورقه نموده و مقداری از آنها را نیز خرد نمایید. برای تهیه این شیرینی خانگی توت فرنگی هایی که ورقه شده اند را به دیواره لیوان و یا ظرفی که مایلید ترایفل را درون آن بریزید، بچسبانید. در طرز تهیه دسر ترایفل ابتدا در ظرف خود  بیسکویت یا کیک خرد شده بریزید.

سپس روی آن را با توت فرنگی هایی که قطعه قطعه نموده اید پر نمایید. بر روی توت فرنگی ها نیز مخلوط کاسترد که سرد شده است را می توانید قرار دهید.

معمولا برای لایه آخر این دسر از کیک اسفنجی که روی آن خامه فرم گرفته شده قرار دارد، استفاده می شود.

در طرز تهیه ترایفل با طعم توت فرنگی در نظر داشته باشید که بین ۴ الی ۵ ساعت زمان نیاز است تا درون یخچال مواد به خوبی سفت و خنک شود.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی‌توانید محتوای این صفحه را کپی کنید