ابزارهای لازم برای تهیه شیرینی تر یا تزئین فوندانت

ابزارهای لازم برای تهیه شیرینی تر یا تزئین فوندانت

شیرینی تر یکی از انواع شیرینی است که عموما افراد ریسک تهیه آن را در خانه قبول نمی کنند.

در تهیه کیک و شیرینی خانگی معمولا کیک های آسان انتخاب می شود اما چنانچه با نکات تهیه شیرینی تر در منزل آشنا شوید، متوجه خواهید شد که تهیه شیرینی تر به عنوان شیرینی خانگی کار دشواری نیست.

در آموزش شیرینی پزی و به خصوص شیرینی تر، استفاده از ابزار مناسب همواره یکی از دلایل مهم در تهیه یک شیرینی خانگی و یا حرفه ای می باشد. بسیاری از افراد با اینکه تمام دستورالعمل های لازم برای شیرینی پزی را رعایت میکنند اما به نتیجه مطلوب نمی رسند.

در این گفتار تلاش شده است تا ابزارهای لازم برای تهیه شیرینی تر با تزئین فوندانت عنوان شود.

آشنایی با ابزار مورد نیاز برای تهیه شیرینی تر:



عموما تهیه شیرینی تر و یا کیک که در مراسم عروسی، تولد و … استفاده می شوند، نیاز به مهارت بالایی دارد. در کنار تجربه، در بحث آموزش شیرینی پزی استفاده از ابزار مناسب نیز مهم می باشد.

خیلی از ابزار شیرینی پزی در شیرینی خشک و شیرینی تر یکسان می باشند اما در این گفتار صرفا ابزاری که برای تهیه شیرینی تر و یا کیک استفاده می شوند، معرفی خواهند شد.

   ۱-  ماسوره و قیف:

در تهیه شیرینی خانگی، شیرینی تر و یا کیک ها یکی از ابزار هایی که با اطمینان می توان گفت استفاده بالایی دارد، قیف و ماسوره است. این مورد مخصوصا در بحث تزئین خامه بسیار کاربری عمل می نماید.

ماسوره و قیفی که برای تهیه شیرین تر مورد استفاده قرار می گیرند، در دو نوع پلاستیکی و یا فلزی در بازار عرضه می شوند. ماسوره ها دارای تنوع بسیاری هستند و این مورد غالبا به صورت سلیقه ای خریداری می شود.

در بحث شیرینی پزی عنوان می شود که برای تهیه کاپ کیک ها، شیرینی تر در ابعاد کوچک و یا بدنه کیک از ماسوره های کوچک استفاده می شود.



   ۲-  سینی مخصوص فر:

معمولا شرکت های عرضه کننده فر و اجاق گاز با توجه به میزان دما، سینی مخصوص فر را از قبل در کنار فرهای برقی ارائه می نمایند. فر مخصوص شیرینی پزی می تواند از نوع گالوانیزه، آلومینیومی و یا تفلون باشد.

   ۳- مولد ها:

این ابزار که اکثرا برای تهیه شیرینی تر استفاده می شود و حتی در شیرینی خانگی نیز کاربرد دارد برای فرم دهی به فوندانت مورد استفاده قرار می گیرد. مولدها عموما از جنس سیلیکون می باشند. از مولد ها با عنوان مالد نیز در بازار یاد می شود.

   ۴-  کاتر مخصوص فوندانت:

فوندانت برای روکش کیک، شیرینی تر و حتی شیرینی خشک مورد استفاده قرار می گیرد. همانگونه که از نام آن معلوم است در شیرینی پزی برای بریدن خمیر فوندانت به هر اندازه و شکلی مورد استفاده قرار می گیرد.

   ۵- اتو مخصوص فوندانت:

از دیگر ابزارهای مهم و کاربردی برای تزئین شیرینی تر با فوندانت، اتو فوندانت می باشد. با استفاده از این اتو می توان فوندانت را به صورت صاف بر روی سطح کیک قرار داده و آن را پخش نمود.



   ۶-  چسب مخصوص فوندانت:

همانگونه که پیش تر نیز عنوان شد می توان از روکش فوندانت برای تهیه شیرینی خشک نیز استفاده نمود اما بیشترین استفاده فوندانت برای کیک ها و یا شیرینی تر است.

قناد ها برای اضافه نمودن تکه های تزئینی همچون گل ها، پولک های خوراکی و … از چسب فوندانت استفاده می نمایند. این چسب ها خوراکی بوده و تاثیر ناگواری بر روی سلامتی ندارند.

   ۷-  تکسچر:



اگر مایل هستید تا بر روی کیک و یا شیرینی خود طرح های زیبا درج کنید، می بایست از تکسچر مخصوص فوندانت استفاده نمایید. تکسچرها از جنس سیلیکون می باشند و با طرح های مختلف در بازار یافت می شوند

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی‌توانید محتوای این صفحه را کپی کنید