طرز تهیه کیک نوتلا

طرز تهیه کیک نوتلا

طرز تهیه کیک نوتلا در بین دستورالعمل های آموزش شیرینی پزی بسیار راحت است. و مواد اولیه آن به راحتی در منازل پیدا می شود.

امروزه از این کیک یا شیرینی تر به عنوان شیرینی خانگی استفاده می شود و یک دسر همه پسند محسوب می گردد.

با توجه به اینکه اکثر ذائقه ها طعم آن را دوست دارند، عموما همانند شیرینی خشک حاشیه سود فراوانی برای قنادی ها دارد. امروزه این کیک گزینه خوبی برای کسب درآمد است.

مواد اولیه در طرز تهیه چیز کیک نوتلا:

   • کره: ۱۰۰ گرم
   • شکر: ۲ قاشق غذا خوری
   • آب سرد: نصف لیوان فرانسوی
   • نوتلا: حدود ۵ قاشق غذاخوری
   • خامه صبحانه :۲۰۰ گرم
   • پودر ژلاتین: حدود ۲ قاشق غذاخوری
   • بیسکویت: حدود ۳۰۰ گرم
   • پنیر ماسکارپونه: ۲۰۰ گرمآموزش پخت چیز کیک نوتلا:

در مرحله اول از طرز تهیه این چیز کیک لازم است تا کره شما در دمای محیط قرار داده شود تا ذوب گردد.

در گام بعد می توانید بیسکویت ها را در غذاساز کاملا خرد نموده و کره ذوب شده را به آن اضافه کنید تا به خوبی با یکدیگر مخلوط شوند.

در گام دو از طرز تهیه چیز کیک نوتلا، در داخل یک ظرف کمربندی یک سلفون قرار دهید به طوری که دیوار های ظرف را بپوشاند و از آن بلندتر هم باشد.

مخلوط بیسکویت و کره را به آن اضافه نموده و محکم فشار می دهید تا منسجم شوند. مخلوط را به مدت ۱ ساعت در یخچال قرار می دهیم تا سفت شود.
در مرحله بعد پودر ژلاتین را با آب مخلوط کرده و بر روی بخار کتری به روش بن ماری ذوب می کنیم. در ظرف جداگانه ای ابتدا خامه و پنیر را با همزن می زنیم، سپس به آن نوتلا و شکر را اضافه می کنیم . هم میزنیم.

در مرحله بعد از طرز تهیه این دسر، ژلاتین را به مواد اضافه کرده و به خوبی مخلوط می کنیم. تمام این مواد را بر روی مخلوط بیسکویت و کره ریخته و اجازه می دهیم تا حدود ۳ ساعت در یخچال قرار گیرند تا کاملا سفت شود.

پس از این مدت می توانید چیز کیک را خارج نموده و از ظرف کمربندی به ظرف مخصوص سرو منتقل نمایید. میزان استراحت پایه چیز کیک بسیار مهم می باشد. برای تزیین این چیز کیک می توان از پودر پسته یا پودر نارگیل استفاده نمود.
این دسر معمولا باید در جاهای خنک نگهداری شود لذا به محض خارج نمودن از یخچال پیشنهاد می شود طی ۱ الی ۲ ساعت سرو گردد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی‌توانید محتوای این صفحه را کپی کنید