طرز تهیه کیک ماست

طرز تهیه کیک ماست

طرز تهیه کیک ها و آموزش شیرینی پزی مبحث گسترده ای است اما کیک ماست از آنجا که دارای مواد اولیه راحتی و نیاز به مهارت خاصی ندارد به عنوان شیرینی خانگی می تواند گزینه خوبی برای مهمانی ها باشد.

این کیک در طبقه شیرینی خشک قرار می گیرد اما اگر به عنوان پایه کیک عروسی و مجالس استفاده شود، می تواند در انواع شیرینی تر طبقه بندی شود و منبع کسب درآمد خوبی باشد.

مواد اولیه در طرز تهیه کیک ماست:

   • تخم مرغ: ۶ عدد متوسط
   • وانیل:۱/۴ قاشق چای خوری
   • شکر: یک و نیم لیوان فرانسوی
   • ماست: ۱ لیوان فرانسوی
   • روغن مایع: ¾ لیوان فرانسوی
   • آرد: ۳ لیوان
   • بکینگ پودر: ۲ قاشق چای خوریآموزش پخت کیک ماست:

در گام اول از طرز تهیه کیک ماست لازم است تا مواد را از یخچال خارج نمایید تا به دمای محیط برسد.

در نظر داشته باشید که مواد خشک یعنی آرد و بکینگ پودر را از قبل الک نموده و زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کنید.
در گام دوم از طرز تهیه کیک مذکور می توانید سفیده ها را در یک ظرف بلور یا آلومینیومی با دور تند همزن به خوبی مخلوط کنید تا فرم بگیرد.

در این مرحله می توانید آن را در یخچال قرار دهید. سپس زرده تخم مرغ + وانیل و شکر را به خوبی با یکدیگر مخلوط کنید.

وقتی به مدت ۵ دقیقه موارد را با همزن مخلوط کردید، می توانید روغن مایع و ماست را به مواد خود اضافه کرده و به خوبی هم بزنید.
در گام بعدی از طرز تهیه کیک ماست می توانید مواد خشک را طی چند مرحله به مواد اضافه نموده و به وسیله لیسک آن ها را مخلوط کنید. هم زدن شما باید در یک سمت و با سرعت کم باشد.

پس از اینکه مواد به خوبی با یکدیگر مخلوط شدند، می توانید سفیده تخم مرغ را به سایر مواد اضافه نموده و به آرامی مخلوط کنید.
فر را از قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم نمایید. ظرف مد نظر خود را از قبل چرب نموده و آرد پاشی کنید. هم اکنون مواد کیک را به ظرف مد نظر خود مخلوط کنید و به مدت ۳۰ الی ۴۰ دقیقه در فر قرار دهید.

در نظر داشته باشید شما می توانید از کشمش یا گردو نیز در این کیک استفاده کنید.پس از آنکه فرآیند پخت تکمیل شد، اجازه دهید تا در فر خنک شده، سپس آن را خارج نموده و سرو کنید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی‌توانید محتوای این صفحه را کپی کنید