طرز تهیه کیک لیمویی

طرز تهیه کیک لیمویی

طرز تهیه کیک و آموزش پخت شیرینی خانگی امروزه مورد استقبال افراد بسیاری قرار گرفته است.

تهیه انواع شیرینی تر و شیرینی خشک در منزل و فروش آنها می تواند به عنوان یک منبع کسب درآمد خوب محسوب شود.

در این آموزش طرز تهیه کیک لیمویی به همراه نکات آن شرح داده می شود.
مواد اولیه در راستای تهیه کیک لیمویی:
   • آرد شیرینی پزی:۳ لیوان فرانسوی
   • تخم مرغ: ۴ عدد
   • کره: ۲۰۰ گرم
   • شکر: ۱ لیوان فرانسوی
   • آب لیمو: ۱ لیوان فرانسوی
   • رنده پوست لیمو: ۱ قاشق غذا خوری
   • بکینگ پودر و جوش شیرین: هر کدام نصف قاشق چای خوری
   • وانیل: یک چهارم قاشق چایخورطرز تهیه کیک لیمویی:
در مرحله اول از طرز تهیه کیک لیمویی لازم است تا شکر، کره ای که از قبل بیرون یخچال بوده و به دمای محیط رسیده و پوست لیمو را به وسیله دور متوسط همزن به خوبی مخلوط نمایید. 

پس از اینکه حدود ۵ دقیقه مواد به خوبی مخلوط شدند در گام دوم طرز تهیه کیک لیمویی لازم است تا تخم مرغ ها را دانه به دانه به کیک اضافه نموده و به ازای هر تخم مرغ به مدت ۱ دقیقه با دور تند همزن، مواد را مخلوط کنید.

در آموزش پخت این شیرینی تر عنوان شده است تا هر زمان مشاهده نمودید مواد به دیواره ظرف چسبیده ، می توانید همزن را خاموش نموده و با قاشق مواد را مجدد مخلوط کنید. پس از تخم مرغ نوبت به وانیل است.

در مرحله سوم از دستور العمل آموزش شیرینی پزی کیک لیمویی می بایست آب لیمو را به مواد اضافه نمایید و آن ها را خوبی با دور آهسته مخلوط کنید.

حال می توانید مخلوط آرد، بکینگ پودر و جوش شیرین را که از قبل الک نموده اید به مواد اضافه نموده و با دور آهسته آنها را مخلوط نمایید.

طرز تهیه این شیرینی خانگی بسیار آسان است اما باید در نظر داشته باشید که اگر لیمو شیرین نباشد لازم است تا شکر مواد خود را اضافه نمایید.

در مرحله آخر از طرز تهیه کیک لیمویی می توانید مواد را داخل قالبی که از قبل چرب شده قرار داده و درون فر گرم شده با دمای ۱۷۰ درجه سانتی گراد به مدت ۵۰ الی ۶۰ دقیقه قرار دهید تا بپزد.

در نظر داشته باشید که در طی پروسه پخت از باز نمودن در فر اجتناب نموده و تنها در دقایق آخر با چاقو و یا چنگال از پخته شدن مواد داخلی کیک اطمینان حاصل نمایید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی‌توانید محتوای این صفحه را کپی کنید