طرز تهیه کیک فنجانی شکلات مذاب

طرز تهیه کیک فنجانی شکلات مذاب

مواد لازم جهت تهیه کیک فنجانی شکلات مذاب

 1. آرد همه منظوره ۳۰ گرم
 2. شکر ۵۰ گرم
 3. پودر کاکائو تلخ ۲ ق غ معادل ۱۲ گرم
 4. ب.پ ۲/۱ ق چ
 5. نمک ۱ پنس
 6. کره ذوب شده ۴۳ گرم
 7. شیر پرچرب ۴۵ میلی لیتر
 8. تخم مرغ ۱ عدد
 9. وانیل ۲/۱ ق چ
 10. شکلات تخته ای درشت خرد شده ۳۰ گرم
 11. آب ۱ ق چ (برای هر ماگ)
 12. بستنی و انواع میوه های تابستنانی جهت تزئین و سرو


طرز تهیه کیک فنجانی شکلات مذاب 

طرز تهیه ی این کیک بسیار ساده بوده و ترتیب خاصی را دنبال نمی کند.بنابراین می توانید داخل ماگ سرو کیکتان مواد را به یکباره مخلوط و داخل فر بگذارید.
برای شروع داخل ماگ ،مواد خشک (شامل: آرد،ب.پ، شکر،پودر کاکائو تلخ و نمک) را ریخته و کمی مخلوط کنید.سپس تخم مرغ،شیر و کره و وانیل را اضافه و ویسک کنید.در حدی که موادتان یکدست شود هم بزنید.

به همین راحتی مایه کیک لاوا شما آماده است.حالا وسط ماگ از تکه های شکلات بگذارید.نیازی نیست شکلات را فرو ببرید چرا که حین پخت خود به خود داخل مایه کیک فرو میرود. در آخر یک ق چایخوری آب را روی مایه کیک بریزید و کیک را برای پخت داخل مایکروفر با بالاترین قدرت دستگاهتان(برای مثال ۹۰۰ وات) و به مدت ۱ دقیقه و ۱۵ ثانیه بپزید.

اگر کیک شما بعد از این زمان نپخته بود ۱۵ ثانیه ۱۵ ثانیه به آن زمان دهید. نشانه ی پخت این کیک ،پف سطحی آن است که بعد از خارج کردن کیک از مایکروفر مقداری پف آن میخوابد. در حدی که کیک پف کند و کمی از دیواره ها جدا شود پخت آن کافیست.دقت داشته باشید که اگر این کیک را بیش از حد بپزید شکلات داخل کیک نیز با مواد کیکتان میپزد و شکلات روان وسط کیک به وجود نخواهد آمد.
به این نکته دقت کنید که ماگ یا کاسه ای که داخل آن کیک را می پزید می بایست مقاوم به حرارت باشد و چه در فر و چه در مایکروفر بتوان آن را قرار داد.

اندازه ی حجمی ماگ می بایست دو پیمانه باشد به این معنی که اگر دو پیمانه آب را داخل آن ریختید، لب به لب پر شود. این مقدار از دستور برای یک ماگ با این حجم،کافیست.
درصورتی که به مایکروفر دسترسی ندارید می توانید کیک را داخل فر ۲۰۰ درجه سانتی گراد به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بپزید.
و در آخر با یک اسکوپ بستنی و یا خامه فرم گرفته و توت فرنگی آن را نوش جان کنید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی‌توانید محتوای این صفحه را کپی کنید