طرز تهیه کیک شکلاتی بدون آرد

طرز تهیه کیک شکلاتی بدون آرد

طرز تهیه کیک ها و انواع شیرینی ها اعم از شیرینی خشک و یا شیرینی تر در فضاهای مجازی و اینترنت بسیار است. مشاغل خانگی می توانند امروزه به عنوان یک منبع کسب درآمد خوب باشند.

این بین شیرینی پزی و آموزش پخت کیک و شیرینی جایگاه ویژه ای دارد. در ادامه طرز تهیه کیک شکلاتی به همراه نکات آن ذکر شده است.

مواد اولیه در راستای طرز تهیه کیک شکلاتی:

  •  کره: حدود ۱۵۰ گرم
  •  پودر کاکائو: دو سوم لیوان فرانسوی
  • تخم مرغ: ۴ عدد
  • وانیل: یک چهارم قاشق چای خوری
  • شکر: یک پیمانه
  • شکلات تکه ای: ۱۰۰ گرم


طرز تهیه کیک شکلاتی:

در گام اول از طرز تهیه کیک شکلاتی که در گروه شیرینی تر قرار میگیرد لازم است تا کره را به روش بن ماری بر روی بخار آب گرم آب نمایید. در این آموزش پخت می توانید کره را داخل مایکروویو نیز قرار داده تا کره آب شود.

سپس شکلات تخته ای خود را نیز به همین روش آب نموده و با کره مخلوط نمایید.

در مرحله دوم از آموزش شیرینی پزی کیک شکلاتی بدون آرد لازم است تا به کره و شکلات آب شده اجازه دهید تا کمی خنک شوند. البته مخلوط می بایست گرمای معمولی داشته باشد اما داغ نباشد.

در مرحله سوم نوبت به اضافه نمودن زرده های تخم مرغ است. در نظر داشته باشید تا به ازای هر تخم مرغ بهتر است حدودی ۱ دقیقه آن را به وسیله همزن دستی با مواد مخلوط نمایید.

در این بخش از طرز تهیه کیک لازم است تا پودر کاکائو الک شده را به مواد خود اضافه نمایید. سپس در ظرف دیگر سفیده تخم مرغ را با همزن برقی بزنید تا مخلوط کش دار شود. سپس می توانید شکر و وانیل را به آن اضافه نموده و همزدن را ادامه دهید تا مخلوط پفکی شکل گیرد.

در مرحله آخر از طرز تهیه کیک شکلاتی می بایست سفیده تخم مرغ را به سایر مواد اضافه نموده و به وسیله لیسک به آرامی مخلوط نمایید. سپس می توانید آن را در قالب ریخته و درون فر که از قبل با دمای ۱۷۰ درجه گرم شده است به مدت ۵۰ الی ۶۰ دقیقه قرار دهید.

در طرز تهیه کیک شکلاتی بدون آرد باید در نظر داشت که بافت این کیک به نسبت سایر کیک ها نرم تر است. می توان از انواع مغزهای فندق، بادام و … در بین آن استفاده نمود. پس از پخت با پودر کاکائو و یا پودر قند می توانید آن را تزیین نمایید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی‌توانید محتوای این صفحه را کپی کنید