طرز تهیه کیک سیب و دارچین

طرز تهیه کیک سیب و دارچین

طرز تهیه کیک سیب و دارچین یکی از آموزش هایی است که اکثر افرادی که حداقل یک بار کیک درست نموده اند، به دنبال دستورالعمل آن هستند.

شیرینی خانگی امروزه دارای طرفداران بسیار است. انواع شیرینی خشک و شیرینی تر را می توان در منزل تهیه نمود. این سرگرمی می تواند به عنوان یک کسب و کار سالم و منبع کسب درآمد نیز در نظر گرفته شود.

در این آموزش پخت، نحوه آماده سازی به همراه نکات پخت کیک سیب و دارچین پرداخته می شود.

طرز تهیه کیک سیب و دارچین:

قبل از اینکه مواد اولیه این شیرینی خشک که هم به صورت کاپ کیک و هم به صورت کیک قالبی سرو می شود، باید عنوان نمود که اگر مایل هستید در آموزش شیرینی پزی و طرز تهیه کیک ها موفق عمل نمایید لازم است تا از مواد اولیه تازه استفاده نمایید.

این بین بکینگ پودر تازه برای پف نمودن شیرینی تر و یا حتی شیرینی خشک جایگاه ویژه دارد.

مواد اولیه جهت طرز تهیه کیک سیب و دارچین:

تخم مرغ: ۳ عدد متوسط

بکینگ پودر: ۱ قاشق غذاخوری

وانیل: نصف قاشق چای خوری

سیب: دو عدد متوسط

شکر: یک پیمانه

آرد: یک و نیم پیمانه

روغن: نصف پیمانه

ماست: یک پیمانهدر مرحله اول طرز تهیه شیرینی خانگی سیب و دارچین لازم است تا تخم مرغ ها را به همراه شکر و وانیل به مدت ۵ الی ۶ دقیقه با همزن مخلوط نمایید تا به خوبی کشدار شده و تغییر رنگ دهند.

در این مرحله ابتدا روغن را اضافه نموده و به مدت ۱ دقیقه با مواد مخلوط نموده و سپس برای این شیرینی خشک، ماست را اضافه نموده و هم بزنید.
در مرحله دوم از طرز تهیه این شیرینی می بایست آرد و بکینگ پودر را که از قبل الک شده به مواد خود اضافه نمایید. در نظر داشته باشید که بهتر است آرد را در سه مرحله اضافه نمایید.و با همزن با آرامی هم بزنید تا مواد به خوبی مخلوط گردد.

بهترین دما در آموزش شیرینی پزی دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد است لذا فر را از قبل بر روی این دما تنظیم نموده تا گرم شود.

در این مرحله از طرز تهیه این کیک، ابتدا نصفی از مواد را درون قالب ریخته و سیب هایی که از قبل پوست گرفته شده و به صورت ورقه ای حلقه شده است را بر روی مواد قرار دهید. در این بخش می توانید دارچین را بر روی سیب ها ریخته و با باقیمانده مواد روی سیب ها را بپوشانید.

این شیرینی به زمانی حدود ۴۰ الی ۴۵  دقیقه جهت پخت نیاز دارد. می توانید جهت زیبایی و تزئین این شیرینی خانگی در طرز تهیه آن، روی آن را با سیب های ورقه شده بپوشانید و سپس آن را داخل فر قرار دهید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی‌توانید محتوای این صفحه را کپی کنید