طرز تهیه کیک سفید نارگیلی

طرز تهیه کیک سفید نارگیلی

این کیک می تواند بیس مناسبی برای کیکهای رنگی باشد چرا که با حذف زرده ی تخم مرغ،رنگ مایه ی کیک متمایل به سفید بوده و رنگ پذیری بهتری خواهد داشت.

بنابراین درصورتی که تمایل به درست کردن کیکهایی مانند کیک رنگین کمان یا کیکهای فانتزی را داشتید می توانید روغن جامد را جایگزین کره ،عصاره ی نارگیل را جایگزین وانیل و از شیر ساده به جای شیر نارگیل استفاده کنید.

مواد لازم جهت تهیه کیک سفید نارگیلی

  • روغن جامد نارگیل/ کره ۱ پیمانه (۲۰۰ گرم)
  • شکر ۲ پیمانه (۴۰۰ گرم)
  • عصاره ی نارگیل ۱ ق غ
  • شیر نارگیل ۱ پیمانه (۲۴۰ گرم)
  • آرد نول ۳ پیمانه (۳۷۵ گرم)
  • ب.پ ۱ ق چ
  • سفیده تخم مرغ ۵ عدد (۲۰۰ گرم)


آموزش پخت کیک سفید نارگیلی

ابتدا فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد گرم کنید.سپس ۳ عدد قالب ۲۰ سانتی را چرب کنید و یا کاغذ روغنی بپوشانید.

در کاسه ی همزن روغن جامد را با شکر به مدت ۱ الی ۲ دقیقه با سرعت بالا هم بزنید تا رنگ آن کاملا روشن و بافتی حجیم و پوک پیدا کند. عصاره ی نارگیل را به شیر نارگیل اضافه کرده و به ترکیب بالا اضافه کنید(در این مرحله حتما سرعت همزن خود را آهسته کنید)

در ظرفی جداگانه آرد و بکینگ پودر را با یکدیگر مخلوط و ترجیحا الک کنید و به مخلوط کره ای اضافه کنید.در این مرحله نیازی به همزدن زیاد نیست،در حد یکدست شدن کافیبست.

سفیده ها را در کاسه ای عمق دار ،تمیز و عاری از هرگونه رطوبت و چربی،با سرعت بالای همزن هم بزنید تا سفیده ها کاملا فرم گرفته و از ظرف برنگردد.به این نقطه اصطلاحا اسنیف پیک یا قله ی سخت می گویند.

وقتی سفیده ها کامل فرم گرفت، آن را در مخلوط کره ای فولد کنید.در این مرحله همزن را کنار بگذارید و تنها با لیسک به تا کردن (فولد کردن) مواد بپردازید و مراقب باشید پف کیک را با همزدن نگیرید.

مایه ی کیک را درون قالب های آماده شده ریخته و در فر گرم شده به مدت حداقل ۳۵ دقیقه بپزید(زمان پخت بسته به نوع قالب،حجم مواد و فر متغیر است،لذا پس از گذشت نیم ساعت حتما کیک خود را چک کنید).

زمانی که کیک خود را از دیواره ها جدا کرد و خلال چوبی از مرکز کیک تمیز خارج شد،کیک شما آماده ست.

اجازه دهید کیک خنک شود و سپس سرو کنید.

می توانید برای تزئین روی کیک از پرک نارگیل و یا پودر نارگیل تُست شده استفاده کنید.

نوش جان

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی‌توانید محتوای این صفحه را کپی کنید