طرز تهیه لقیمات عربی

طرز تهیه لقیمات عربی

طرز تهیه لقیمات عربی همانگونه که از نام آن پیدا است از کشور های عربی وارد کشور شده است. این شیرینی خشک از شیره خرما تشکیل شده است و امروزه دارای فواید زیادی است.

لقیمات را در خانه به عنوان شیرینی خانگی تهیه می کنند. این شیرینی در جنوب کشور دارای طرفداران بسیاری است و افراد زیادی از فروش این شیرینی کسب درآمد می کنند.

در این آموزش شیرینی پزی طرز تهیه لقیمات عربی عنوان شده است.

مواد اولیه در طرز تهیه لقیمات عربی:

  • آرد: ۲ لیوان فرانسوی
  • خمیر مایه: ۱ قاشق چای خوری
  • تخم مرغ: ۱ عدد بزرگ
  • نشاسته: ۲ قاشق غذاخوری
  • شیره خرما: ۱ لیوان فرانسوی
  • آب: ۲ لیوان فرانسوی
  • روغن مایع: ۱ لیوان فرانسویآموزش پخت لقیمات عربی:

در طرز تهیه لقیمات همانند انواع شیرینی تر و خشک، ابتدا آرد را الک کرده و کنار می گذاریم. سپس مایه خمیر را با آرد مخلوط می کنیم و کم کم به آن آب را اضافه می نماییم.

در این مرحله مواد به صورت خمیری تغییر شکل می دهند.خمیر را کنار گذاشته و اجازه می دهیم به مدت ۲ ساعت استراحت کند. در این طرز تهیه از لقیمات بهتر است خمیر در جای گرم قرار داده شود.

در مرحله دوم از طرز تهیه این شیرینی خشک می توانید تخم مرغ و نشاسته را به مواد اضافه کنید و به خوبی آن ها را با یکدیگر ورز دهید. ورز دادن تا جایی باید ادامه یابد که خمیر به دست نچسبد.

در گام بعد از این دستور شیرینی پزی یک ظرف عمیق انتخاب نموده و بر روی حرارت قرار دهید. سپس روغن را به آن اضافه کنید و اجازه دهید تا به خوبی گرم شود.

در این مرحله خمیر را داخل قیف ریخته و در روغن داغ به صورت گرد تقسیم نموده و سرخ می کنیم. اجازه دهید تا کل خمیر شما طلایی شوند.

در مرحله آخر از طرز تهیه لقیمات، می توانید شیره خرما را بر روی حرارت قرار دهید و پس از آنکه لقیمات ها سرخ شدند، آنها را به ظرف حاوی شیره خرما منتقل می کنیم.

اجازه دهید تا شیره به خوبی جذب لقیمات ها شود. به عنوان آخرین مرحله می توانید لقیمات ها را درون توری انداخته و اجازه دهید تا شیره و روغن مازاد آن جدا شود.

نکته مهم در طرز تهیه لقیمات عربی این است که خمیر شما به خوبی استراحت کند تا بافت نرم و پوکی داشته باشد، که پس از سرخ شدن، داخل لقیمات ها خام نباشد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی‌توانید محتوای این صفحه را کپی کنید