طرز تهیه شیرینی مرنگ

طرز تهیه شیرینی مرنگ

طرز تهیه شیرینی مرنگ که زادگاه آن را می توان از کشورهای فرانسه و ایتالیا دانست، جز آسان ترین دستورات آموزش شیرینی پزی است.

این شیرینی خشک ماندگاری بسیاری دارد. از طرف دیگر علاقه مندان زیادی نیز اقدام به تهیه آن در منزل به عنوان شیرینی خانگی می نمایند.

این شیرینی یکی از انواع شیرینی های پر طرفدار در کنار شیرینی تر است که اغلب در مهمانی ها و مجالس از آن استفاده می شود و منبع خوبی برای کسب درآمد است.

مواد اولیه در طرز تهیه شیرینی مرنگ:

   • سفیده تخم مرغ: ۴ عدد متوسط
   • پودر تارتار: ¼ قاشق چای خوری
   • پودر شکر: ۱ لیوان فرانسوی
   • عصاره وانیل نصف قاشق چای خوری
   • رنگ خوراکی: به مقدار لازمآموزش پخت شیرینی مرنگ:

در مرحله اول از طرز تهیه این شیرینی تخم مرغ ها را از یخچال خارج نموده و اجازه دهید تا به دمای محیط برسد. سپس زرده و سفیده را از یکدیگر جدا کنید.

دقت کنید که در این مرحله هیچ زرده ای وارد سفیده نشود زیرا تاثیرات منفی خواهد داشت.

در گام دوم از طرز تهیه مرنگ سفیده تخم مرغ + پودر تارتار را در یک ظرف استیل یا چینی با دور متوسط همزن مخلوط کنید.

زمانی که مخلوط شما کف نمود و کم کم تغییر حالت داد می توانید به صورت مرحله ای شکر را به موارد اضافه کنید. در نظر داشته باشید که همزن نباید تند و یا خیلی آهسته باشد.

همزدن خود را تا زمانیکه مواد کاملا فرم بگیرد و در صورت برگشتن ظرف، نریزد، مخلوط کنید.در این مرحله از طرز تهیه، لازم است تا وانیل و رنگ خوراکی را به مواد اضافه نموده و با دور آهسته مواد را مخلوط کنید.

در گام آخر فر را روشن کرده و بر روی دمای ۹۰ درجه تنظیم کنید. سپس کف سینی فر کاغذ روغنی قرار دهید. مواد مرنگ را در داخل قیف ریخته و با استفاده از ماسوره ستاره ای بر روی کاغذ روغنی با فاصله مدل می زنیم.

مرنگ ها باید در طبقه وسط فر قرار گیرند و برای پخت نیاز به ۲ ساعت زمان نیاز دارند. البته این مورد حدودی است و هر زمان تغییر رنگ دادند، به این معنا می باشد که پروسه پخت آنها به اتمام رسیده است.
در طرز تهیه مرنگ لازم است، دقت کنید که فر شما در دمای کم تنظیم شود اما پروسه پخت طولانی تر گردد تا شیرینی ها ترد تر شوند.

همچنین باید در نظر داشت که پودر تارتار که موجب پف نمودن مرنگ ها می شود را از تمام لوازم قنادی ها می توان تهیه نمود.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی‌توانید محتوای این صفحه را کپی کنید