طرز تهیه شیرینی زنجبیلی

طرز تهیه شیرینی زنجبیلی

طرز تهیه شیرینی خشک و به صورت کلی شیرینی خانگی امروزه با توجه به دستورالعمل های آموزش شیرینی پزی که در اینترنت وجود دارد، بسیار آسان می باشد.

در همین راستا بسیاری از مشاغل خانگی جهت کسب درآمد بر روی آن سرمایه گذاری می نمایند. در این آموزش نحوه طرز تهیه شیرینی زنجبیلی شرح داده می شود.

مواد اولیه در راستای طرز تهیه شیرینی زنجبیلی:

  • کره: ۱۵۰ گرم
  • آرد نخودچی: حدود ۲۵۰ گرم
  • دارچین: ۱ قاشق چایخوری
  • زنجبیل: نصف قاشق چایخوری
  • پودر قند: ۱۰۰ گرم


طرز تهیه شیرینی زنجبیلی:

در طرز تهیه شیرینی زنجبیلی از آرد نخودچی استفاده شده است که این مورد کاملا سلیقه ای می باشد. شما می توانید این مورد را با ارد گندم نیز تهیه نمایید.

در گام اول از طرز تهیه این شیرینی خانگی لازم است تا آرد نخودچی یا آرد گندم را بر روی حرارت تفت دهید تا تغییر رنگ دهد این مرحله ممکن است بین ۱۰ الی ۱۵ دقیقه به طول انجامد.

در مرحله دوم از طرز تهیه این شیرینی می بایست آرد سرخ شده را الک نمایید تا گلوله های آرد از آن جدا شوند.

در گام بعد می بایست کره را بر روی حرارت قرار دهید تا ذوب شود. در این هنگام می توانید آرد الک شده خود را به کره اضافه نموده و این دو را با یکدیگر تفت دهید تا تغییر رنگ دهد.

پس از اینکه مواد پودری شما کمی تیره شد، در گام بعدی از طرز تهیه و آموزش پخت این شیرینی خانگی نوبت به اضافه نمودن پودر قند، بکینگ پودر و زنجبیل است.پس از آنکه مواد را با هم مخلوط نمودید اگر مواد انسجام لازم را نداشت می توانید به آن مقداری روغن مایع در حدود ۱ قاشق چای خوری اضافه نموده و ورز دهید.

در گام آخر از طرز تهیه شیرینی زنجبیلی همانند سایر انواع شیرینی خشک و شیرینی تر لازم است تا فر خود را با دمای ۱۷۰ درجه گرم نمایید.  در مرحله بعد از مواد خود به اندازه یک گردو جدا نمایید و با دست به خوبی گرد نمایید.

سپس می توانید آنها را در کپسول های مخصوس شیرینی پزی گذاشته و در فر قرار دهید. این شیرینی برای پخت به زمانی حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه نیاز دارد.

می توانید برای تزیین شیرینی زنجبیلی از بادام و یا پودر قند نیز استفاده نمایید. در این حالت قبل از اینکه کپسول ها را وارد فر نمایید بر روی آنها مقداری خلال بادام می توانید قرار دهید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی‌توانید محتوای این صفحه را کپی کنید