طرز تهیه شیرینی برنجی

طرز تهیه شیرینی برنجی

طرز تهیه شیرینی برنجی که یکی از شیرینی خانگی محبوب ایرانیان است در این آموزش درج شده است.

با توجه به اینکه آموزش پخت آن آسان بوده و به نسبت سایر انواع شیرینی خشک دارای ماندگاری بسیاری است، میتوان این شیرینی را در حجم بالا درست نمود تا به عنوان منبع کسب درآمد، در نظر گرفته شود.

مواد اولیه در راستای طرز تهیه شیرینی برنجی:
   • روغن جامد: ۸۰ گرم
   • پودر قند: ۳۰ گرم
   • تخم مرغ: ۱عدد (فقط زرده)
   • آرد برنج: حدود ۱۳۰ گرم
   • گلاب: ۱ قاشق غذا خوری
   • هل: نصف قاشق چای خوریطرز تهیه شیرینی برنجی:
قبل از اینکه طرزتهیه شیرینی برنجی عنوان شود، لازم است تا در نظر داشته باشید که برای پخت شیرینی برنجی نیز همانند سایر انواع شیرینی خشک و شیرینی تر لازم است تا ابتدا فر را گرم نموده و مواد خشک را الک نمایید.

در مرحله اول از طرز تهیه شیرینی پزی لازم است تا کره را که از قبل بیرون یخچال بوده و نرم شده، به وسیله همزن هم بزنید تا بافتی نرم و روشن رنگ به خود بگیرید.

پس از اینکه کره یکدست شد می توان پودر قند را به مواد افزود و آنها را مخلوط کرد.

در گام دوم از طرز تهیه شیرینی برنجی زرده تخم مرغ را به مواد قبلی افزوده و آنها را به خوبی با هم مخلوط نمایید. پس از یک دقیقه هم زدن می توانید هل و گلاب را به مواد شیرینی خود اضافه نمایید.

در این بخش از آموزش شیرینی پزی و طرز تهیه شیرینی برنجی لازم است تا آرد را قاشق به قاشق به مواد اضافه نموده و با دست ورز دهید.در نظر داشته باشید که این خمیر نیاز به ورز دادن بسیار ندارد زیرا منجر می شود تا خمیر به روغن افتد. پس از اینکه خمیر به دست نچسبید بهتر است تا به مدت ۱۲ الی ۲۴ ساعت به آن در یخچال استراحت دهید.

در مرحله آخر از طرز تهیه شیرینی برنجی می بایست تا از خمیر خود به اندازه گردو جدا نموده و گرد نمایید. سپس به وسیله مهرهایی که در بازار وجود دارد، بر روی آن طرح های مختلف ایجاد نمایید.

برای تزیین شیرینی برنجی از تخم شربتی استفاده می نمایند. میزان دمای لازم در طرز تهیه این شیرینی خشک حدود ۱۷۰ درجه سانتی گراد است و حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه برای پخت آن کافی می باشد.

پس از پخت لازم است تا ابتدا اجازه دهید شیرینی ها خنک شده و سپس آنها را از فر خارج نمایید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی‌توانید محتوای این صفحه را کپی کنید