طرز تهیه شیرینی بادامی

طرز تهیه شیرینی بادامی

طرز تهیه شیرینی بادامی یکی از آسان ترین دستورات را بین دستورالعمل های آموزش شیرینی پزی دارد. این شیرینی در دسته بندی شیرینی خشک دارای طرفداران بسیاری است. زادگاه اصلی این شیرینی مربوط به کشور ایتالیا است.

امروزه از این شیرینی به عنوان یک شیرینی خانگی در انواع دسرها استفاده می شود. شیرینی بادامی یکی از شیرینی هایی است که حاشیه سود خوبی دارد و می توان به عنوان منبع کسب درآمد بر روی آن سرمایه گذاری کرد.

مواد اولیه در طرز تهیه شیرینی بادامی:

   • آب لیمو شیرین: ۲ قاشق غذا خوری
   • سفیده تخم مرغ: ۲ عدد
   • آرد بادام: ۲+۱/۴ لیوان فرانسوی
   • پودر قند: ۱+ ¾ لیوان فرانسوی
   • بکینگ پودر: نصف قاشق چای خوری
   • وانیل: ¼ قاشق چای خوریآموزش پخت شیرینی بادامی:

در طرز تهیه شیرینی بادامی ابتدا آب لیمو و سفیده تخم مرغ را در داخل یک ظرف، به وسیله همزن مخلوط نمایید. همزدن را تا جایی ادامه دهید که مخلوط شما پوک شده و از ظرف جدا نشود.

در مرحله دوم از طرز تهیه این شیرینی لازم است تا آرد بادام، پودر قند، نمک و بکینگ پودر را در ظرف جداگانه الک نمایید. سپس مواد را طی چند مرحله به سفیده اضافه کنید. در این بخش لازم است تا مواد خود را به صورت دورانی و آهسته مخلوط کنید.

می توانید از یک لیسک بهره ببرید. پس از اینکه مواد کمی سفت شدند، به آنها وانیل اضافه کنید. مواد شما باید دارای بافت نرمی باشند.
در طرز تهیه شیرینی بادامی مانند انواع دیگر از شیرینی تر یا خشک لازم است تا از قبل، فر را روشن نمایید تا گرم شود. سپس بر روی سینی فر، کاغذ مخصوص شیرینی پزی قرار دهید. از مواد خود به اندازه یک گردو برداشته و آنها را گرد کنید و در ظرفی که حاوی پودر قند است، به خوبی بغلتانید و با فاصله در سینی فر بچینید.

در نظر داشته باشید در زمان چیدن شیرینی ها داخل فر، کمی آنها را با کف دست فشار دهید تا حالت کوکی به خود بگیرد.
در طرز تهیه این شیرینی لازم است تا قبل از ورود سینی به داخل فر، کمی خمیر داخل محیط باقی بماند تا بر روی شیرینی ها ترک ایجاد شود. در نهایت می توانید شیرینی ها را به فر منتقل کنید و حدود ۲۰ دقیقه به آنها زمان دهید تا در در دمای ۱۶۰ درجه سانتی گراد بپزند. پس از این مدت سینی را از فر خارج نمایید. هم اکنون شیرینی ها آماده سرو هستند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی‌توانید محتوای این صفحه را کپی کنید