طرز تهیه براونی انار

طرز تهیه براونی انار

طرز تهیه براونی بسیار آسان است. این کیک یخچالی که در زمره شیرینی تر قرار می گیرد، علاقه مندان بسیاری را به سمت خود جلب نموده است.

با توجه به اینکه تهیه براونی در منزل آسان است لذا به عنوان شیرینی خانگی می توان در حجم بالا آن را تهیه نموده و به عنوان کسب درآمد بر روی آن سرمایه گذاری نمود.

در ادامه طرز تهیه براونی انار به همراه جزییات آن شرح داده شده است.

مواد اولیه در راستای طرز تهیه براونی انار:

  1. انار دانه شده: ۱ پیمانه
  2. شکر: ۱ پیمانه
  3. وانیل: یک چهارم قاشق چای خوری:
  4. کره: ۱۵۰ گرم
  5. تخم مرغ: ۴ عدد
  6. بکینگ پودر: ۱ قاشق چایخوری
  7. آرد: یک پیمانه
  8. پودر کاکائو: دو سوم پیمانه


طرز تهیه براونی انار:

در مرحله اول از طرز تهیه براونی لازم است تا کره شما ذوب شود. لذا می توانید آن را به روش بن ماری ذوب نمایید. در نظر داشته باشید که در آموزش پخت براونی لازم نیست تا کره بجوشد. بلکه ذوب شدن آن کافی است.

در مرحله بعد از طرز تهیه براونی می بایست شکر را به کره اضافه نموده و به وسیله چنگال و یا همزن دستی آن را مخلوط نمایید. سپس در ادامه دستورالعمل آموزش شیرینی پزی می بایست تخم مرغ ها را به نوبت به شیرینی خانگی خود اضافه نموده و آنها را به وسیله همزن دستی مخلوط نمایید.

در مرحله بعد از طرز تهیه براونی لازم است تا وانیل را به مواد اضافه نموده و خوب مخلوط نمایید. همواره برای تهیه کیک و یا شیرینی خشک می بایست مواد خشک همچون آرد، پودر کاکائو و … را الک نمایید

پس از الک نمودن مواد خشک براونی آنها را طی چند مرحله به شیرینی تر خود اضافه نموده و با همزن دستی اقدام به همزدن نمایید.

در طرز تهیه و پخت براونی بهتر است از ظرف با دیواره های بلند استفاده نمایید و ابتدا ظرف خود را به وسیله روغن چرب نموده و سپس درون آن را آرد پاشی نمایید تا کیک شما به ظرف نچسبد.

سپس فر  خود را با درجه ۱۸۰ درجه گرم نمایید. در این مرحله از طرز تهیه براونی مواد کیک را داخل ظرف مد نظر ریخته و بر روی آن دانه های انار خود را قرار دهید. سپس می توانید کیک را به مدت ۴۰ الی ۵۰ دقیقه درون فر گذاشته  تا به خوبی بپزد.

پس از این مدت و اتمام پروسه پخت می توانید کیک را از ظرف خارج نموده و برای تزیین آن از پودر نارگیل و یا کاکائو استفاده نمایید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی‌توانید محتوای این صفحه را کپی کنید