ابزار لازم برای تهیه شیرینی خشک

ابزار لازم برای تهیه شیرینی خشک

شیرینی خشک از جمله شیرینی هایی است که به دلیل طول عمر بیشتر، مورد علاقه بسیاری از افراد قرار می گیرد. با توجه به اینکه عموما تهیه آنها آسان تر از شیرینی تر است لذا به عنوان یک شیرینی خانگی متقاضیان بسیاری دارد.

در این گفتار ابزار لازم برای تهیه این نوع شیرینی معرفی می شود. با در نظر گرفتن این مهم که در آموزش شیرینی پزی و کیک عموما از ابزار یکسانی استفاده می شود ولیکن در این مبحث بیشتر ابزاری معرفی می گردد که در آموزش شیرینی خشک مورد استفاده قرار می گیرد.

ابزار مورد نیاز برای تهیه شیرینی خشک:

   ۱-  قالب مناسب:

در آموزش شیرینی پزی و کیک تهیه قالب مناسب در تهیه شیرینی خشک و یا شیرینی تر بسیار مهم می باشد. قالب ها در انواع مختلف یافت می شوند و هر کدام در شیرینی پزی کاربرد خاصی دارند. قالب چدت به دلیل آلیاژ محکمی که دارد جهت تهیه شیرینی خشک و یا کیک که نیاز به دمای بالا دارد، استفاده می شود. 

امروزه با توجه به طرح های مختلف قالب سیلیکونی، افراد مختلفی از این مورد برای تهیه شیرینی تر و یا کیک استفاده می نمایند اما برای شیرینی خشک کاربرد آنچنان ندارد.

یک قالب پرکاربرد در تهیه شیرینی خشک که در آموزش شیرینی پزی نیز عنوان می شود، استفاده از قالب های تفلون است. این قالب ها با مقدار اندکی روغن، این تضمین را می دهند که شیرینی شما به ظرف نمی چسبد    ۲- کاغذ روغنی:

در تهیه شیرینی خانگی و یا کیک همواره استفاده از کاغذ های پوستی و روغنی توصیه می شود. این کاغذها از جنس سلولز بوده و اثر مخربی بر روی سلامت نخواهند داشت. کاغذهای روغنی و یا پوستی منجر می شوند تا پخت شیرینی خانگی سریع تر باشد. همچنین در ترد شدن شیرینی خشک نیز تاثیر مهمی دارد.

   ۳- توری های خنک کننده:

اگر قصد دارید تا شیرینی خانگی و یا شیرینی تر شما خشک باشد و اثرات روغن و یا مواد در بافت شیرینی وجود نداشته باشد، بهتر است تا از توری خنک شونده استفاده نمایید و پس از خارج نمودن شیرینی از فر با استفاده از این توری ها اقدام به خشک نمودن آن نمایید. در آموزش شیرینی پزی و تهیه شیرینی خشک استفاده از توری مهم است.

   ۴-  پیمانه مناسب:

در آموزش شیرینی پزی و کیک، پیمانه مناسب و استاندارد، نقش بزرگی در نتیجه خوب دارد. پیمانه های متفاوتی در بازار وجود دارند. لازم است تا در تهیه پیمانه دقت نمایید که دارای سطح اندازه گیری باشند.

   ۵- لیسک:

در تهیه شیرینی خشک، یکی از مواردی که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، لیسک می باشد. از لیسک برای هم زدن مواد سفت و یا خمیر نان ها استفاده می شود. در خرید لیسک جهت شیرینی پزی دقت نمایید که لیسک دارای مقاومت بالایی باشد که در هنگام همزدن خم نشود   ۶- رنگ های خوراکی:

یکی از روش هایی که منجر می شود کیک و یا شیرینی شما ظاهر دلفریبی داشته باشد، استفاده از رنگ خوراکی است. این مورد در تهیه شیرینی خشک باعث جلا خاصی می شود. رنگ های خوراکی را می توان در داخل کیک و یا شیرین تر استفاده نمود و یا آنها را بر روی سطح کار اسپری نمود.

   ۷- همزن برقی و فر:

از جمله ابزار اصلی و اساسی که در آموزش شیرینی پزی به آن پرداخته می شود، همزن برقی مناسب و فر استاندارد است. برای تهیه بعضی از خمیرها در تهیه شیرینی خشک و یا

شیرینی تر لازم است تا با سرعت بالا و به مدت طولانی آن را مخلوط نمود لذا همزن برقی گزینه مناسبی است. یک فر استاندارد با دمای مناسب موجب می شود تا کیک و شیرینی پختی آسان تر داشته باشد و از سوختن آن نیز جلوگیری می شود

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما نمی‌توانید محتوای این صفحه را کپی کنید